Stolarski w środę wrócił do treningów z Lechią Gdańsk po przyjeździe ze zgrupowania reprezentacji Polski U-20.

Podczas przerwy w rozgrywkach ligowych Biało-Czerwoni zagrali w dwóch meczach towarzyskiego Turnieju Czterech Narodów, a ich rywalami byli Szwajcarzy i Niemcy. Z drużyną Szwajcarii podopieczni Macieja Stolarczyka wygrali 2:0, zaś w spotkaniu z Niemcami ulegli naszym zachodnim sąsiadom aż 0:4.

- Na pewno możemy być zadowoleni z naszego występu przeciwko Szwajcarii, natomiast mecz z Niemcami ewidentnie nam nie wyszedł. Nie ma co jednak załamywać rąk nad tą porażką, tylko potraktować ją jako lekcję futbolu - powiedział Stolarski, który w spotkaniu z Niemcami pełnił rolę kapitana Biało-Czerwonych.

- Bardzo dziękuję trenerowi Stolarczykowi za to wyróżnienie. Możliwość założenia opaski kapitańskiej w meczu reprezentacji Polski to duży zaszczyt i spełnienie marzeń. Jednak moje ambicje na tym się nie kończą. Teraz moim celem jest dostanie się do reprezentacji U-21 i gra podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce - przekonuje obrońca Lechii.

Sylwetka Pawła Stolarskiego

Po powrocie ze zgrupowania kadry Stolarski wraz z resztą drużyny Biało-Zielonych przygotowuje się do spotkania Lechii z Wisłą Płock w 16. kolejce Lotto Ekstraklasy. Gdańszczanie z beniaminkiem rozgrywek zmierzą się w sobotę 19 listopada o 20.30 na Stadionie Energa Gdańsk.

- Rozpoczynamy rundę rewanżową od starcia z drużyną, która pozbawiła nas punktów w pierwszym spotkaniu sezonu. Dlatego będziemy chcieli się za ten mecz zrewanżować, jednak nie „podpalamy” się tym zbytnio. Przygotowujemy się do tego meczu, jak do każdego innego i chcemy kontynuować to, co rozpoczęliśmy w pierwszej rundzie rozgrywek. Być może nie we wszystkich meczach prezentowaliśmy efektowny styl gry, ale najważniejsze, że regularnie punktowaliśmy i wygrywaliśmy spotkania czy to u siebie, czy na wyjeździe. Chcemy podtrzymać tę tendencję w pozostałych meczach w tym roku i zakończyć granie w tym roku na szczycie tabeli - zakończył Stolarski.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora