28-latek podpisał z Biało-Zielonymi 2-letni kontrakt.

Marković to lewy obrońca, który w minionym tygodniu przebywał na testach w gdańskiej drużynie. W przeszłości występował m.in. w drużynie Rad Belgrad, gdzie zaczynał swoją piłkarską karierę, a także w Mladost Lucani, FC Vaslui, NK Zagrzeb i Sportingu Kansas City. Ostatnim jego klubem przed przejściem do Lechii był szwajcarski Servette Genewa.

Marković zdążył już zaprezentować się gdańskim kibicom podczas towarzyskiego meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen, który odbył się 22 lipca na PGE Arenie. Serb rozegrał całą druga połowę spotkania, zmieniając w przerwie Nikolę Lekovicia.

- Na lewej obronie mamy dwóch bardzo dobrych piłkarzy – Jakuba Wawrzyniaka i Nikolę Lekovicia. Jednak tego drugiego w ostatnim czasie nie omijały kontuzje, a w przypadku absencji Kuby zostawaliśmy bez lewego obrońcy. Marković to doświadczony zawodnik, który z pewnością wzmocni rywalizację na tej pozycji – mówi Prezes Lechii Gdańsk Adam Mandziara.

- Cieszę się, że dołączyłem do wspaniałej rodziny, jaką jest Lechia Gdańsk. Jestem już tutaj od kilku dni i zdążyłem przekonać się, że to świetne miejsce do kontynuowania mojej kariery. Klub działa profesjonalnie, mamy dobre warunki do treningów i nowoczesny stadion. Uznałem, że chcę być częścią Lechią i z nią sięgać po sukcesy - przyznaje Marković, który jak najszybciej chciałby wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie Biało-Zielonych.

- Za rywala na lewej obronie mam Kubę Wawrzyniaka, bardzo dobrego doświadczonego piłkarza i reprezentanta Polski, więc nie będzie to łatwe. Ale traktuję to jak kolejne wyzwanie w moim życiu i mam nadzieję, że wyjdę z niego zwycięsko - podkreśla nowy obrońca Lechii. - Najważniejsze teraz, żebyśmy podnieśli się po dwóch ligowych porażkach. Nie ma co panikować, tylko być skoncentrowanym i przetrwać ten ciężki dla nas czas. A wygrane na pewno przyjdą - kończy Marković.

Marković w Lechii występować będzie z numerem 29 na koszulce.

{joomplucat:1578 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora