Do drużyny Biało-Zielonych we wtorek dołączyli niemiecki defensywny pomocnik Tobias Weis i chorwacki napastnik Antonio-Mirko Colak.

W obu przypadkach tylko ostatnie formalności dzielą zawodników od przejścia do Lechii.

Wszystkie formalności powinny zostać załatwione pozytywnie w najbliższym czasie. Obaj zawodnicy mają już zgodę na treningi z zespołem Biało-Zielonych i we wtorek wezmą udział w popołudniowych zajęciach.

Tobias Weis na poziomie 1. Bundesligi ma na koncie blisko 100 występów i dwie strzelone bramki. Prawie wszystkie mecze rozegrał w barwach Hoffenheim, kilka jako gracz Eintrachtu. Weis ma 170 cm wzrostu i 29 lat. Pięć lat temu zaliczył też jeden występ (25 minut) w seniorskiej reprezentacji Niemiec.

- Weis to doświadczony i ukształtowany piłkarzy. Powinien być dla nas dużym wzmocnieniem. Może grać na pozycjach "6" i "8", dzięki czemu w środku drugiej linii będzie jeszcze większa konkurencja – podkreśla trener Lechii Joaquim Machado.

Z kolei Antonio-Mirko Colak dotychczas był zawodnikiem FC Norymberga, grającego obecnie na poziomie 2. Bundesligi. Colak, urodzony w 1993 r. ma 188 cm wzrostu i jest środkowym napastnikiem. W sezonach 2012/13 i 2013/14 występował regularnie w II zespole Norymbergii, gdzie w 59 meczach zdobył 30 bramek i zaliczył 9 asyst. Chorwat występował również w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, do lat 18, 19 i 20.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora