Na swoim ostatnim posiedzeniu Rada Nadzorcza Lechii Gdańsk wybrała ze swojego grona przewodniczącego i wiceprzewodniczącą.

Przewodniczącym Rady został mec. Maciej Bałaziński. Jest on przedstawicielem większościowego akcjonariusza Klubu. Bałaziński to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2005 jest członkiem ISLA (International Sports Lawyers Association) – szwajcarskiego Stowarzyszenia Prawników Prawa Sportowego. Przez dwie kadencje członek Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej, członek Izby do spraw Rozpatrywania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej oraz Komisji Prawnej przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Specjalizuje się m.in. w prawie sportowym i marketingu sportowym.

Z kolei wiceprzewodniczącą Rady została Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy LOTOS – sponsora głównego Lechii Gdańsk. Twardowska zasiada w Radzie Nadzorczej Lechii od 2012 r. W Grupie LOTOS S.A. jest odpowiedzialna m.in. za działania z obszaru komunikacji, PR i CSR oraz sponsoringu sportowego i kultury. Absolwentka Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora