11 kwietnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem.

Tego samego dnia Lechia Gdańsk zmierzy się na PGE Arenie z Mistrzem Polski Legią Warszawa. Klub postanowił połączyć te dwa wydarzenia i pomóc bezrobotnym znaleźć wyczekiwaną pracę.

Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem to święto, które porusza w społeczeństwie świadomość istnienia problemu bezrobocia. Klub zamiast zwracać tylko uwagę na statystyki chce czynnie pomóc bezrobotnym.

W jaki sposób Lechia Gdańsk planuje włączyć się do akcji?

8 kwietnia w AmberExpo odbyły się Metropolitalne Targi Pracy Pomorza, organizowane przez Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku. Obecne na nich osoby mogły otrzymać ulotkę, którą Lechia zapraszała na mecz dając przy tym wyjątkową ofertę i szukającym pracy osobom, i pracodawcom.

- W jednym miejscu, w jednym czasie, są na stadionie tysiące osób – możliwych przyszłych idealnych pracowników dla wielu firm. Wychodząc z tego założenia i we współpracy z Urzędem Pracy zaprosiliśmy do siebie pracodawców, którzy czekać będą na swoich przyszłych pracowników. Wyjątkowo na ten mecz warto więc przyjść na PGE ARENĘ z swoim CV  – mówi Agnieszka Weissgerber, PR i CSR Manager w Lechii Gdańsk

Ale to nie wszystko. Klub przekazał do Urzędu Pracy również 100 voucherów, które mają być nagrodą dla najbardziej aktywnych bezrobotnych. Kto nimi jest w Urzędzie Pracy doskonale wiedzą. – Chcemy nagrodzić osoby, które aktywnie poszukują pracy poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju organizowanych przez urząd szkoleniach kursach spotkaniach rekrutacyjnych  – mówi Iwona Romanowicz, Kierownik Referatu Marketingu i Obsługi Pracodawców w Gdańskim Urzędzie Pracy. - Najaktywniejszym z nich zarówno w trakcie targowych rekrutacji, jak i podczas warsztatów oraz konferencji Metropolitan Career wręczaliśmy vouchery na mecz Lechii z Legią.

Przygotowane przez Lechię wyjątkowe mini-targi pracodawców bezpośrednio na stadionie mogą sprawić, że kibic z meczu będzie mógł wyjść z szansą na nową pracę oraz cenną bazą kontaktów do różnych pracodawców.

Historia spotkań z Legią

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora