W piątek wystartowała trzecia akcja Lechii na Fans4Club, która tym razem jest prowadzona wspólnie ze Stowarzyszeniem Lwy Północy.

Pamiętacie nasze wspólne projekty crowdfundingowe? Razem z Wami zebraliśmy środki na przystrojenie szatni na Stadionie Energa Gdańsk w Biało-Zielone barwy oraz stworzenie muralu Zdzisława Puszkarza, jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii klubu (z uwagi na panującą obecnie aurę, realizacja tego celu zostanie przeprowadzona wiosną przyszłego roku). Teraz, razem ze Stowarzyszeniem Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" oraz Fans4Club.com, zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Lechia bez granic". Pomóżmy zbudować boisko wielofunkcyjne w Nowej Wilejce koło Wilna, które będzie służyć dzieciom z żyjących tam polskich rodzin. A przy okazji sprawmy miłe prezenty podopiecznym gdańskich Domów Dziecka oraz dzieciom z rodzin objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Dlaczego ta akcja?

Od kilku lat Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk Lwy Północy bardzo energicznie pomaga polskim dzieciom i młodzieży z terenów Wileńszczyzny, organizując dla nich wakacje na Pomorzu, zapraszając na pokazy filmowe czy zbierając dary, książki i podręczniki w języku polskim. Jednym z takich szczególnych miejsc, skupiającym polskie rodziny, jest świetlica „Dom, który czeka...” w Nowej Wilejce koło Wilna, prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów. Ta współpraca przyniosła już wiele wspaniałych efektów, a jesteśmy przekonani, że wkrótce będą też kolejne!

Przy świetlicy w Nowej Wilejce powstaje bowiem wielofunkcyjne boisko sportowe, które ma służyć najmłodszemu pokoleniu Wilniuków. Siostry ze zgromadzenia zdołały stworzyć jego podstawy, ale na dokończenie projektu brakuje już im środków. TO ZADANIE DLA NAS, ŚRODOWISKA SYMPATYKÓW LECHII GDAŃSK! Pokażmy, że gdy niezbędna jest pomoc, Kibice Biało-Zielonych nie mają przed sobą żadnych granic! A dodatkowo, pomagając Wilniukom, zaprośmy na nasz stadion dzieci z gdańskich Domów Dziecka i rodzin, objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. W projekcie „Lechia bez granic” są sami zwycięzcy!

Cel akcji

Celem akcji jest zebranie środków na dokończenie budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego, które znajduje się w Nowej Wilejce pod Wilnem przy świetlicy „Dom, który czeka...” i jest pod opieką Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. To bezhabitowe zgromadzenie zakonne kobiet, założone pod koniec XIX wieku, gdy na polskich ziemiach Kościół Katolicki spotykał się z częstym prześladowaniem. Świetlica przeznaczona jest dla polskich rodzin, często potrzebujących dodatkowej pomocy i opieki. To w niej uczniowie mogą spędzić czas po swoich zajęciach, odrobić lekcje czy wspólnie się pobawić. Ogólnie – radośnie spędzić czas w miejscu, w którym zawsze zostaną przyjęci z radością i skorzystają z dodatkowych zajęć edukacyjnych. To właśnie przy tej świetlicy powstanie wielofunkcyjne boisko z koszami, bramkami i ławkami. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Sióstr udało się już stworzyć jego podstawy – podłoże i ogrodzenie. Niezbędne są jednak środki na prace wykończeniowe oraz wszelkie akcesoria.

Prezenty dla dzieci z Domów Dziecka i rodzin objętych opieką MOPR

Świetlica działa charytatywnie, a Zgromadzenie Sióstr od Aniołów nie jest w stanie sfinansować kolejnego etapu tej inwestycji. Dzięki WAM to się może jednak UDAĆ i już wkrótce polskie dzieci z Wileńszczyzny będą cieszyły się z pięknego boiska! Pokażmy, że dla KIBICÓW LECHII GDAŃSK nie ma żadnych granic! Każda osoba, która dołączy do tego wspaniałego projektu otrzyma nagrodę, ale sama może też zrobić WYJĄTKOWY PREZENT dzieciom z gdańskich Domów Dziecka oraz rodzin objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Pomagając polskim dzieciom z Wileńszczyzny, możesz jednocześnie kupić bilet na spotkania Lechii nie tylko sobie, ale także sprawić miły prezent najmłodszym gdańszczanom znajdującym się często od początku życia w trudniejszej sytuacji od rówieśników. Wszyscy razem pokażmy, że dla KIBICÓW przyszłego mistrza Polski nie ma żadnych granic i zaprośmy kolejnych małych fanów na mecze Biało-Zielonych!

Lista nagród do zdobycia w akcji jest zresztą większa. Można między innymi wejść w posiadanie oryginalnych butów piłkarskich Sebastiana Mili wraz z jego autografem, wziąć udział w oficjalnej oprawie meczu Lotto Ekstraklasy, wyczytać skład Lechii na mecz ze Śląskiem Wrocław razem ze spikerem czy rozwiesić sprzęt w szatni Biało-Zielonych przed spotkaniem ligowym. Ale to nie wszystko.

PEŁNĄ LISTĘ NAGRÓD ZNAJDZIECIE TUTAJ

Źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora