Sławomir Peszko będzie mógł zagrać w sobotnim spotkaniu Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze.

Kara dyskwalifikacji, jaką nałożono na Peszkę za czerwoną kartkę w meczu przeciwko Legii Warszawa, po złożeniu wyjaśnień przez zawodnika przed Najwyższą Komisją Odwoławczą PZPN, została zawieszona na sześć miesięcy.

Przypomnijmy, że Sławomir Peszko za czerwoną kartkę, jaką obejrzał w ostatnim spotkaniu poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy z Legią w Warszawie został ukarany czterema meczami dyskwalifikacji.

Profil Sławomira Peszki

Peszko zdążył odbyć już część kary i nie wystąpił w meczach Lechii z Wisłą Płock, Cracovią oraz Śląskiem Wrocław. W środę skrzydłowy Lechii stawił się na posiedzeniu Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, która rozpatrywała odwołanie zawodnika od nałożonej kary. Po wysłuchaniu wyjaśnień Peszki członkowie Komisji postanowili zawiesić wykonanie kary jeszcze jednego spotkania pauzy na najbliższe sześć miesięcy. Oznacza to, że Peszko będzie już mógł zagrać w spotkaniu Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 5 sierpnia o 15.30 na Stadionie Energa Gdańsk.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora