Dwie legendy Biało-Zielonych, trenerzy – Józef Gładysz i Zdzisław Puszkarz – podpisali we wtorek nowe umowy z Lechią Gdańsk.

Obaj będą zajmowali się koordynowaniem szkolenia młodych piłkarzy w drużynach rezerw, juniorów starszych i juniorów młodszych.

- Józef Gładysz i Zdzisław Puszkarz będą trenerami koordynatorami dla tych trzech zespołów –podkreśla pełnomocnik zarządu ds. sportowych, a niegdyś wychowanek trenera Gładysza Jarosław Bieniuk. – Ich zadaniem będzie również selekcja najzdolniejszych młodych piłkarzy pod kątem przydatności do I zespołu Lechii.

Obaj trenerzy są ikonami Klubu. Józef Gładysz w roli II trenera zdobył z Lechią w 1983 r. Puchar Polski. Jako trener przede wszystkim skupiał się jednak na pracy i wychowaniu młodych zawodników. Na tym polu ma ogromne sukcesy i wielu znakomitych wychowanków, aż 16 z nich reprezentowało Polskę w różnych kategoriach wiekowych. Zdobywał mistrzostwo i wicemistrzostwa Polski juniorów z Lechią Gdańsk, pracował wspólnie z trenerem Michałem Globiszem z reprezentacją Polski do lat 19.

Zdzisław Puszkarz to przed laty bardzo popularny i znakomity pomocnik. W swoich najlepszych latach przedłożył możliwościom kariery w reprezentacji wierność Lechii. W kadrze wystąpił w jednym oficjalnym spotkaniu. Czterokrotnie był wybierany najlepszym piłkarzem Wybrzeża, a w 2011 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

W poprzednim sezonie Józef Gładysz i Zdzisław Puszkarz odpowiadali za nabór do najmłodszych grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. Wcześniej natomiast m.in. wspólnie prowadzili zespół Młodej Ekstraklasy Biało-Zielonych.

Profil Zdzisława Puszkarza

Profil Józefa Gładysza

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora