Klub uważa, że słowa będące leadem materiałów podawanych na stronach internetowych portali sportowych są wypaczeniem intencji wypowiedzi pełnomocnika zarządu ds. sportowych Jarosława Bieniuka.

Klub uważa, że słowa będące leadem materiałów podawanych na stronach internetowych portali sportowych brzmiące: „Jarosław Bieniuk, pełnomocnik zarządu Lechii ds. sportowych, oficjalnie przyznał, że gdański klub rozmawia z Sebastianem Milą. Zaznaczył jednak przy tym, że to nie pierwsze podejście do tego zawodnika.” jak np.w: Dzienniku Bałtyckim  czy Trojmiasto.sport.pl są wypaczeniem intencji wypowiedzi pełnomocnika zarządu ds. sportowych Jarosława Bieniuka z dnia 21 listopada w porannej „Panoramie Dnia”. Jarosław Bieniuk zapytany przez dziennikarza o prawdziwość informacji podanych w wieczornym materiale portalu „Weszło” nazwał te informacje „spekulacjami dziennikarskimi”.

Dla rzetelności dziennikarskiej z lepszym skutkiem byłoby podanie całość wypowiedzi Jarosława Bieniuka dla Panoramy Dnia, która brzmiała jak poniżej podany cytat i miała na celu jedynie potwierdzenie obustronnej sympatii od lat otwarcie okazywanej zarówno ze strony zawodnika jak i Lechii Gdańsk. 

- „No i właśnie na jednego piłkarza z drużyny Adama Nawałki Lechia teraz podobno poluje. Sebastian Mila, 32 letni zawodnik, podobno Lechia zaproponowała mu niezwykły jak na polskie warunki kontrakt, długi 5,5 roku a do tego w stosunku do zawodnika, no które swoje lata już ma. Czy to prawda?” – pyta redaktor Siezieniewski.

Jarosław Bieniuk odpowiada - „No to są jakby spekulacje dziennikarskie. Ja mogę powiedzieć, że nie ma co ukrywać, że Sebastian od kilku lat chciał przyjść do Lechii, on jest tu mocno emocjonalnie związany z Gdańskiem i z naszym klubem. Wcześniej Lechii nie było stać na Sebastiana, wiadomo to jest piłkarz, który gwarantuje pewien poziom ma nazwisko i ma swoje oczekiwania. Powiem tak, że na pewno te rozmowy trwały w każdym okienku transferowym teraz też te rozmowy trwają, zobaczymy, na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć że Sebastian na pewno będzie grał w Lechii, bo na to się składa wiele czynników. Ale myślę, że wszyscy chcielibyśmy żeby tak się stało” (24:50 minuta porannej Panoramy )

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora