W dniu 2 maja (czwartek) na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się finał Pucharu Polski w piłce nożnej. Lechia Gdańsk zagra z Jagiellonią Białystok. W poniedziałek, 15 kwietnia, o godz. 16.00 ruszyła sprzedaż biletów. Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - trwała tylko 45 minut!!! Gdański klub stara się o dodatkową pulę wejściówek.

Lechia na finał Pucharu Polski do dyspozycji miała 10 tys. biletów, ich sprzedażą zajmuje się Stowarzyszenie Kibiców Lwy Północy.

- Do sprzedaży on-line trafiło sześć tysięcy biletów, pozostałe cztery tysiące zostały rozdysponowane między innymi przez Stowarzyszenie Kibiców Lwy Północy, fan kluby z całej Polski - mówi Patryk Siedliński, rzecznik prasowy Lechii.

Sprzedaż w internecie rozpoczęła się w poniedziałek, 15 kwietnia, o godz. 16.00 i miała potrwać do 22 kwietnia lub do wyczerpania biletów. Potrwała tylko 45 minut!!! Sześć tysięcy biletów "poszło" w trzy kwadranse!!!

W związku z ogromnym zainteresowaniem finałem PP wśród fanów Lechii, gdański klub wystąpi do Polskiego Związku Piłki Nożnej o dodatkową pulę wejściówek.

- Stosowne pismo zostanie przygotowane we wtorek, 16 kwietnia - potwierdza Siedliński.

W jaki sposób znajdą się dodatkowe miejsca na trybunach dla kibiców?

- Na trybunach Stadionu Narodowego podczas meczu finałowego Pucharu Polski zaplanowano strefy buforowe (miejsca oddzielające kibiców dwóch drużyn, zawsze jest to pusta część trybun - red.). Naszym zdaniem są niepotrzebne, w ten sposób moglibyśmy zyskać nawet do dwóch tysięcy biletów - wyjaśnia Siedliński.

W sprzedaży są jeszcze bilety dystrybuowane przez PZPN. Tych było ponad 20 tys. przeznaczonych do otwartej sprzedaży poprzez portal www.laczynaspilka.pl.

Podział dystrybucji i sprzedaży biletów na finał Totolotek Pucharu Polski 2019:

  • 10 000 – dystrybuowanych przez Klub Jagiellonia Białystok
  • 10 000 – dystrybuowanych przez Klub Lechia Gdańsk
  • 3000 – przekazano uczestnikom, ich rodzicom, opiekunom oraz trenerom, a także partnerom i sponsorom turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którzy 2 maja również rozgrywają finały na PGE Narodowym
  • 3000 – przeznaczono do sprzedaży w kategorii Biznes. Bilety wciąż są dostępne w ofercie
  • 2000 – dla sponsorów, partnerów i gości Polskiego Związku Piłki Nożnej
  • 7000 – sektory buforowe, inne wyłączenia (wyłączone ze sprzedaży)
  • 500 – miejsca przeznaczone na stanowiska dziennikarskie
  • pozostałe (ponad 20 000 biletów) przeznaczonych do otwartej sprzedaży poprzez portal www.laczynaspilka.pl

źródło: gdansk.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora