W środę 6 marca o godzinie 12.00 na Zamku w Krokowej przy ul. Zamkowej 1 odbędzie się uroczystość podpisania umowy i otwarcia kolejnego ośrodka zamiejscowego Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk.

W nowym roku Akademia wspólnie z Grupą LOTOS S.A. zaczyna otwierać kolejne planowane ośrodki w ramach realizacji, zainaugurowanego we wrześniu 2012 roku, programu „Biało–zielona przyszłość z Lotosem”.

Program zakrojony jest na wielką skalę i docelowo swoim zasięgiem obejmie duży obszar województwa pomorskiego.
- Jesteśmy otwarci na kolejne propozycje. Zależy nam, aby z biegiem czasu program „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”, wyszedł poza granice województwa pomorskiego - mówi Jowita Twardowska dyrektor ds. komunikacji i CSR. - Grupa LOTOS ma ogromne doświadczenie w realizacji tego typu programów. Wystarczy wspomnieć program szkolenia młodych skoczków narciarskich "Szukamy Następców Mistrza", z którego wywodzi się chociażby Kamil Stoch.

Już dziś możemy powiedzieć, że jest pierwszy sukces naszego wspólnego przedsięwzięcia – mówi Tomasz Bocheński. – Po inauguracji programu w kolejnych lokalizacjach, znacznie zwiększyła się ilość dzieci, które trafiają do naszych partnerów czy to w Bytowie czy w Starogardzie Gdańskim - dodaje dyrektor Akademii.

Wcześniej, bo o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej w Krokowej (ul. Szkolna 6), odbędzie się spotkanie dzieci z zawodnikami i sztabem I zespołu Lechii Gdańsk. W spotkaniu tym wezmą udział Paweł Buzała, Sebastian Madera, Bogusław Kaczmarek oraz Krzysztof Brede. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora