W zeszły weekend swoje kolejne mecze rozgrywały drużyny juniorskie oraz rezerwy. Czas na podsumowanie wyników minionego weekendu!

W sobotę w trzeciej lidze pań odbyło się spotkanie derbowe między Marcusem Gdynia a Lechią Gdańsk. Biało-zielone w Gdyni przegrały z liderkami tabeli 5:0 i była to ich pierwsza porażka tej wiosny. Przypomnijmy, że wcześniej zawodniczki trenera Roberta Bandrowskiego wygrały pięć spotkań z rzędu. Aktualnie piłkarki Lechii zajmują z dorobkiem 37 punktów trzecie miejsce.

Również w sobotę swoje kolejne spotkanie w grupie spadkowej IV ligi rozgrywały rezerwy Lechii Gdańsk. Druga drużyna pojechała do Nowego Stawu, gdzie mierzyła się z miejscowym Gromem. W meczu padł wynik 2:2 i był to pierwszy zdobyty punkt przez rezerwy w grupie spadkowej. Aktualnie w tabeli biało-zieloni zajmują piętnaste miejsce i mają na swoim koncie 27 oczek.

W Centralnej Lidze Juniorów miniony weekend upłynął pod znakiem remisów drużyn Lechii. Zespół do lat 18 zremisował u siebie 2:2 z UKS SMS Łódź, a ich rok młodsi koledzy w Poznaniu zremisowali z Lechem także 2:2. W tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-18 Lechia zajmuje czternaste miejsce, a w tabeli do lat 17 biało-zieloni są czwarci. Drużyna do lat 15 pojechała w niedzielę do Szczecina na mecz z FASE Szczecin i zremisowała go 1:1. W tabeli zespół do lat 15 jest aktualnie na przedostatniej, siódmej lokacie.

W najbliższych dniach drużyny Lechii będą grały też w środku tygodnia. W czwartek 3 czerwca rezerwy zagrają u siebie z Gwardią Karsin, a żeńska drużyna pojedzie do Starych Oborzysk na mecz z Juną-Trans Stare Oborzyska. W Centralnej Lidze Juniorów w środę 2 czerwca drużyna U-17 zagra w Poznaniu z AP Reissą Poznań, a zespół do llat 15 zagra w Szczecinie z Akademią Pogoni. 

Podsumowanie wyników spotkań Akademii:

III liga kobiet: Marcus Gdynia - Lechia Gdańsk, 5:0

IV liga: Grom Nowy Staw - Lechia II Gdańsk, 2:2

Centralna Liga Juniorów U-18: Lechia Gdańsk - UKS SMS Łódź, 2:2

Centralna Liga Juniorów U-17: Lech Poznań - Lechia Gdańsk, 2:2

Centralna Liga Juniorów U-15: FASE Szczecin - Lechia Gdańsk, 1:1

 źródło: własne