Mimo długiego weekendu drużyny Akademii nie próżnowały. Ostatni tydzień był bogaty w spotkania w niższych ligach. Czas na raport wynikowy juniorskich drużyn Lechii Gdańsk.

Za żeńską drużyną Lechii dwa bardzo trudne i ważne spotkania. W czwartek zawodniczki Roberta Bandrowskiego pojechały do Starych Oborzysk na starcie z tamtejszą Juną-Trans i przywiozły do Gdańska jeden punkt po bezbramkowym remisie. W niedzielę biało-zielone zmierzyły się u siebie z Victorią Niemcz Osielsko i wygrały 3:1. W tabeli trzeciej ligi piłkarki Lechii zajmują aktualnie czwartą lokatę z wywalczonymi 41 oczkami. Do końca sezonu w III lidze pań pozostały trzy kolejki.

Rezerwy Lechii w ostatnich dniach radziły sobie zmiennie. Najpierw w spotkaniu z Gwiazdą Karsin rozegranym 2 czerwca piłkarze Macieja Durasia wygrali 4:0, a cztery dni później dość wysoko, bo aż 4:1,  przegrali w Luzinie z miejscowym GOSRIT-em. Przypomnijmy, że biało-zieloni grają w grupie spadkowej IV ligi. Aktualnie po 25. kolejce Lechia zajmuje czternaste miejsce. Do rozegrania zostały jeszcze cztery spotkania.

Tempa nie zwolniły także spotkania w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna do lat 18 rozegrała w ostatnich dniach jedno spotkanie z Górnikiem Zabrze. Niestety mecz zakończył się porażką biało-zielonych, którzy w 39. minucie zmarnowali rzut karny. W Zabrzu padł wynik 2:0. Nasi juniorzy zajmują aktualnie czternaste miejsce w lidze, a do końca sezonu zostały już tylko dwa spotkania.

Dość niespodziewana porażka stała się udziałem zawodników do lat 17, którzy w sobotę przegrali z Bałtykiem Koszalin 3:0. Trzy dni wcześniej biało-zieloni ponieśli też wyjazdową porażkę z AP Reissą Poznań. W Buku padł wynik 2:1. W tabeli CLJ U-17 Lechia zajmuje aktualnie czwarte miejsce, a do rozegrania zostały jeszcze dwie kolejki.

Swoje zaległe mecze z czasów pandemicznych obostrzeń nadrabiali też piłkarze do lat 15. W spotkaniu z Akademią Pogoni Szczecin padł remis 1:1, a w domowym spotkaniu z Wartą Poznań piłkarze Lechii wygrali 2:1. W tabeli biało-zieloni zajmują piątą lokatę i do rozegrania zostały także dwa spotkania.

Zestaw wyników spotkań Akademii:

III liga kobiet: Juna-Trans Stare Oborzyska - Lechia Gdańsk 0:0

Lechia Gdańsk - Victoria Niemcz Osielsko 3:1

IV liga: Lechia Gdańsk - Gwiazda Karsin 4:0

GOSRIT Luzino - Lechia Gdańsk 4:1

CLJ U-18: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:0

CLJ U-17: AP Reissa Poznań - Lechia Gdańsk 2:1

Lechia Gdańsk - Bałtyk Koszalin 0:3

CLJ U-15: Akademia Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:1

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 2:1

źródło: własne