Marcel Bajko i Adam Kardaś to kolejni wychowankowie Akademii, którzy doczekali się profesjonalnych kontraktów. Umowy będą obowiązywać do 31 grudnia 2025 r.

Marcel Bajko to wszechstronny lewonożny obrońca urodzony w 2006 roku. Zawodnik może występować na wahadle w systemie 1-3-5-2 czy na lewej pomocy. W drużynie CLJ U-17, prowadzonej przez trenera Tomasza Byszko, Bajko rozegrał 16 meczów, zdobył 7 bramek oraz zanotował 3 asysty. Z kolei w drużynie CLJ U-19 zagrał 4 mecze i raz asystował. W latach 2017-2018 zawodnik reprezentował barwy Jaguara Gdańsk.

- Marcel Bajko to bardzo zdolny wychowanek Akademii Lechii Gdańsk. Zawodnicy o takim profilu i charakterystyce mogą zajść bardzo daleko jako profesjonalni piłkarze. Do tego etos pracy, zaangażowanie, codzienne oddanie w dążeniu do rozwoju jakie pokazuje Marcel daje dużą nadzieję, że ten rozwój będzie prawidłowy - powiedział Paweł Wolański, dyrektor Akademii Lechii.

Adam Kardaś to klasyczny środkowy pomocnik urodzony w 2006 roku, który dobrze czuje się zarówno w grze defensywnej jak i ofensywnej. W drużynie CLJ U-17 rozegrał 14 meczów i dwukrotnie asystował. Z kolei W drużynie CLJ U-19 rozegrał cztery mecze i raz asystował. W latach 2018-2019 zawodnik szkolił się w Jaguarze Gdańsk.

 - Adam Kardaś ma bardzo duży potencjał do tego, aby w przyszłości wejść do pierwszej drużyny Lechii Gdańsk i odegrać w niej istotną rolę. Dodatkowo jego osobowość, pracowitość i skromność wpisują się w cechy osobowościowe jakie chcemy, aby wyróżniały naszych zawodników -  Mówi Paweł Wolański.

Obaj zawodnicy na co dzień trenują z drużyną U-19 trenera Marka Zieńczuka.

–Marcel Bajko i Adam Kardaś to dwaj utalentowani zawodnicy naszej Akademii. Swoim zaangażowaniem, postawą na boisku udowodnili, że warto w nich zainwestować. Liczymy na ich dalszy rozwój w biało-zielonych barwach oraz że w niedalekiej przyszłości będą stanowili o sile pierwszego zespołu – powiedział trener Marek Zieńczuk.

O kontraktach dla zawodników zdecydował pion sportowy Akademii.