Masz 12 lat, uwielbiasz grać w piłkę i marzysz żeby zostać gwiazdą futbolu? Ten news jest dla ciebie.

Zrób pierwszy krok i zgłoś się do turnieju „Lotos Cup Junior – Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Mogą w nim zagrać wszystkie drużyny, także te „dzikie”, „podwórkowe”.

Turniej „Lotos Junior Cup - Mała Piłkarska Kadra Czeka” dla 12-latków, organizowany jest w ramach programu „Biało-zielona przyszłość z Lotosem”.
- To pierwsza edycja imprezy, która wejdzie na stale do kalendarza wydarzeń piłkarskich w województwie pomorskim. Chcemy, aby stanowiła ona podsumowanie całorocznej pracy w ramach „Biało-zielonej przyszłości z Lotosem” – mówi Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. - Poza walorami czysto szkoleniowymi, stanowić będzie ważny element integracji wszystkich klubów współpracujących z APLG, da możliwość wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej. Cieszymy się, że w organizację turnieju włączył się kolejny partner, czyli stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które odpowiada głównie za organizację ćwierćfinałowej, gminnej fazy turnieju – dodaje Bocheński.

W ćwierćfinale Lotos Junior Cup mogą wziąć udział dosłownie wszystkie drużyny, także tzw. dzikie, podwórkowe.
- Wystarczy, że skrzyknie się przynajmniej 6 chłopaków [bramkarz + 5 zawodników w polu], naprędce zmontują drużynę i zgłoszą się z opiekunem do organizatora jednego z turniejów nawet w dniu zawodów [harmonogram turniejów i kontakty do organizatorów poniżej]. Tak może się rozpocząć wielka piłkarska przygoda – przekonuje Piotr Klecha, współorganizator turnieju z ramienia LZS.

Dla chłopców wywodzących się ze środowisk wiejskich ten turniej to podwójna szansa: wyróżniający się zawodnicy będą mogli dołączyć do projektu „Biało-zielona przyszłość z Lotosem”, a drużyna, która zajdzie w całym turnieju najwyżej oddelegowana zostanie do ogólnopolskiego turnieju finałowego „Mała Piłkarska Kadra Czeka” dla drużyn LZS.
- Cieszę się, że tym turniejem udało się połączyć ze sobą te dwie piękne idee – mówi Klecha.

Biało-zielona przyszłość z Lotosem” to projekt, przy którym Grupa Lotos współpracuje z Lechią Gdańsk. Dzięki wsparciu finansowemu Lotosu powstają zamiejscowe ośrodki Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk i w efekcie profesjonalnym szkoleniem objęty zostanie obszar całego województwa pomorskiego i jego okolic.

Piłkarska Kadra Czeka to kontynuacja programu telewizyjnego i turniejów, które pojawiły się w 1986 roku. Prowadzący Adam Gocel przemierzał z kamerą wiejskie boiska filmując treningi i mecze młodych zespołów. Zasiadająca przed telewizorami młodzież śledziła kolejne ćwiczenia i z wypiekami na twarzy czekała na ostatni punkt programu, w którym w migawkach z zagranicznych stadionów mogła zobaczyć „jak robią to gwiazdy światowego futbolu”.          

Harmonogram turniejów ćwierćfinałowych „Lotos Junior Cup – Mała Piłkarska Kadra Czeka” i numery kontaktowe do organizatorów:
29 kwietnia, Bobowo (Ireneusz Makiła, 509791811)
30 kwietnia, Skarszewy (Jerzy Smoczyński, 886678880)
2 maja, Linia (Miłosz Brzeski, 508792502)
3 maja, Dębnica Kaszubska (Krystian Czapiewski, 661277567)
6 maja, Gowidlino (Krzysztof Kolke, 501720716)
7 maja, Sierakowice (Piotr Zengierski, 605104799)
7 maja, Somonino (Mariusz Lamek, 504123594)
8 maja, Stegna (Rafał Tokarski, 55 2478692)
8 maja, Kolbudy (Bartłomiej Papis, 58 6827666)
9 maja, Słupsk (Zbigniew Podolak, 693445712)  
10 maja, Trąbki Wielkie (Tomasz Kępa, 663535618)
10 maja, Żukowo (Jacek Drążek, 692377589)
13 maja, Dziemiany (Łukasz Szamocki, 606991870)

Z każdego gminnego ćwierćfinału Lotos Cup Junior do dalszej rywalizacji awansują po dwa najlepsze zespoły. Półfinały odbędą się w zamiejscowych ośrodkach APLG, wielki finał rozegrany zostanie 23 czerwca na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku.

Źródło: Lotos

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora