W weekend (15-16 czerwiec) drużyna Lechii rocznik 2004 wzięła udział w 1. Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar prezesa WKS Śląsk Wrocław.

Zamiast tradycyjnych rozgrywek grupowych i fazy pucharowej formuła turnieju przewidywała mecze "każdy z każdym" a o końcowym układzie tabeli decydować miała największa liczba zdobytych punktów.

Sobotnie mecze generalnie układały się po myśli naszych chłopaków, którzy pokonali między innymi Piasta Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Orlika Poznań oraz drużynę Dunajca. Na zakończenie sobotnich rozgrywek przewidziano mecz Lechii z Arką Gdynia. Nasi chłopcy po raz kolejny pokazali wspaniały futbol, CHARAKTER i po zaciętej walce pokonali rywala w stosunku 3:1.

Po ogromnych emocjach i wielogodzinnej grze przy pełnym słońcu chłopcy udali się do wrocławskiego aquaparku na zasłużony odpoczynek i chwilę Relaksu.

Drugi dzień rywalizacji rozpoczęliśmy od zwycięstwa nad Miedzią Legnica. Następnie po chyba najlepszym meczu w wykonaniu naszych chłopców zremisowaliśmy z doskonale grającą Jagiellonią 4:4.

W kolejnych meczach pokonaliśmy Polonię Warszawa i Cracovię Kraków oraz musieliśmy uznać wyższość Widzewa Łódź. Przed ostatnią rundą rozgrywek w której to miały odbyć się mecze przyjaźni Arka-Cracovia oraz Lechia-Śląsk układ tabeli wskazywał, że nasi mieli już zapewnione 3. miejsce.

Jak nieprzewidywalny bywa sport wszyscy przekonali się na koniec niedzielnych rozgrywek. Cracovia, która dotąd w 12 meczach zdobyła tylko 1 punkt wzniosła się na wyżyny swoich możliwości i pokazała wspaniały sportowy charakter. Szybko zdobyta przez nich bramka sprawiła, że z wielkim zapałem walczyli jak równy z równym. Co prawda Arka zdołała strzelić wyrównującego gola jednak zabrakło jej sił by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ten wynik sprawił, że ostatecznie 1 punktem wyprzedzili żółto-niebieskich i zdobyliśmy srebro!

Zwycięzcą turnieju została Jagiellonia Białystok. Gratulujemy! Na koniec, dziękując chłopcom i trenerom za ogromny wysiłek i niezapomniane emocje. Dziękujemy także Przyjaciołom ze Śląska za gościnę we Wrocławiu.

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora