Lechii Gdańsk z rocznika 2004 zajęła I miejsce w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej Unia Boryszew Cup w Sochaczewie.

W dniach 15- 16 marzec drużyna Lechii Gdańsk z rocznika 2004 zajęła I miejsce w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej Unia Boryszew Cup w Sochaczewie k. Warszawy.

Formuła turnieju przewidywała, że mecze w obu grupach po 6 zespołów rozgrywane były w systemie każdy z każdym na Hali a następnie rewanże na pobliskim Orliku. Oznaczało to, że każda z drużyn w sobotę rozegra po 10 meczów a w niedzielę finaliści jeszcze sześć.

W I-ym dniu rozgrywek nasi chłopcy odnotowali 8 zwycięstw 1 (m.in. z Jagiellonią Białystok, Olimpią Elbląg czy Unią Boryszew) a także 1 remis oraz jedną porażkę. Zauważyć należy, że warunki do gry na Orliku w sobotę nie były zbyt sprzyjające gdyż niska temperatura, podający deszcz i porywisty wiatr skutecznie uniemożliwiały chłopcom „grę w piłkę” i o wynikach w tej fazie turnieju nie zawsze decydowały sportowe umiejętności.

Po pierwszym dniu rozgrywek z grupy „A” do grupy złotej, która miała rywalizować o najwyższe laury awansowały drużyny ŁKS-u Łódź i Lechii Gdańsk a z Grupy „B” zespoły Śląska Wrocław oraz Top 54 Biała Podlaska

Niedzielne rozgrywki nasi chłopcy zaczęli od gry na Orliku gdzie pokonali drużyny ŁKS-u oraz Śląska, oba w stosunku 1:0. Ostatni mecz z Białą Podlaską wydawał się być zatem tylko formalnością gdyż drużyna ta wcześniej przegrała już oba swoje mecze … okazało się jednak że futbol potrafi być niezwykle nieprzewidywalny…. nasza drużyna od początku mocno naciskała jednak bez rezultatu… W pewnej chwili po nieudanym wybiciu piłki napastnik przeciwników niewiarygodną „przewrotką” z kilkunastu metrów zdobył wspaniałą bramkę! Chłopcy rzucili się do odrabiania wyniku stawiając wszystko na jedną kartę… odkryli się przez to z tyłu i w ostatnich sekundach wpadła bramka na….0:2 ;-)

Ostatecznie na podium obok Lechii znalazły się także drużyny ŁKS-u Łódź - II miejsce (rywalizowaliśmy z nimi 4-krotnie… 3 razy wygrywając, 1 porażka) oraz zespołu Top 54 Biała Podlaska (III miejsce).

Królem Strzelców  turnieju bezapelacyjnie został Bartek Kula, który zdobył  12 bramek!

Najlepszym bramkarzem został wybrany Wojtek Szulc

Konradowi, który doznał kontuzji życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Chłopcom i sztabowi trenerskiemu jak zwykle dziękujemy i gratulujemy!

Wystąpiliśmy w składzie: Wojtek Szulc, Mikołaj Żurawski, Bartek Kula, Adrian Kłosek, Kuba Wireński, Nikodem Bohdan, Dorian Ramczykowski, Szymon Zimnicki, Francesco Di Sora, Patryk Święczkowski, Kacper Urbański, Konrad Szczepaniak, Amadeusz Mielnik, Adam Głodek

Trener: Grzegorz Grzegorczyk

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora