W sobotę juniorzy Lechii Gdańsk ulegli trzeciej drużynie zeszłego sezonu w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17 Zagłębiu Lubin 1:3. Na listę strzelców w barwach Lechii wpisał się Jakub Richert.

11 października w zaległym spotkaniu 8. kolejki podopieczni Wojciecha Kustonia mierzyli się z wicemistrzem Polski Górnikiem Zabrze w Sopocie i minimalnie przegrali 2:3. Trzy dni później podejmowali brązowego medalistę, a obecnie lidera Centralnej Ligi Juniorów U-17 w grupie zachodniej Zagłębie w Lubinie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Osiem minut po przerwie prowadzenie Miedziowym dał Jakub Fogt. W 60. minucie Biało-Zieloni wyrównali. Na 1:1 bramkę zdobył Jakub Richert. Niestety ten wynik utrzymał się bardzo krótko, ponieważ zaledwie niecałą minutę, kiedy Dawid Nowogoński zdobył bramkę. Ten sam zawodnik w 87. minucie wbił Lechii gwóźdź do trumny, notując swoje drugie trafienie i tym samym przypieczętował wynik na 3:1 dla gospodarzy. Po tym meczu juniorzy Zagłębia umocnili się na pozycji lidera z dorobkiem 27 punktów i mają cztery oczka więcej nad drugim Lechem Poznań.

Natomiast juniorzy Lechii po tej porażce znaleźli się w nieciekawej sytuacji, bowiem zajmujący trzynastą lokatę GKS Tychy pokonał na wyjeździe Gryfa Tczew 3:0 i ich przewaga nad drużyną z Tych stopniała z czterech do jednego punktu. W następnym spotkaniu 21 października juniorzy Lechii zmierzą się w derbowym starciu z Arką Gdynia.

Zagłębie Lubin U-17 - Lechia Gdańsk U-17 3:1 (0:0)

Bramki: Jakub Fogt 53, Dawid Nowogoński 61, 87 - Jakub Richert 60

Lechia U-17: Kamil Nowak - Borys Jesionowski (75. Nikodem Brodnicki), Wojciech Madej (C), Oliwer Pospieszny, Jakub Richert (79. Alan Łodożyński), Natan Sobiech, Oskar Treder, Lukas Williams, Alan Wiśniewski, Julian Woźniak (82. Jakub Dziewirz), Maciej Zając (60. Paweł Gruchalski).