W zaległym meczu 8. kolejki Ligi Centralnej Juniorów U-17 grupy zachodniej na stadionie Sportowym Rugby w Sopocie Lechia Gdańsk po emocjonującym meczu przegrała z Górnikiem Zabrze 2:3. Bramki dla Biało-Zielonych strzelali Alan Wiśniewski i Borys Jesionowski.

Spotkanie dla juniorów Lechii zaczęło się najgorzej, jak mogło. W 6. minucie piłkę do własnej siatki skierował Oliwer Pospieszny. Cztery minuty później bramkę wyrównującą dla Biało-Zielonych zdobył Alan Wiśniewski. Zawodnicy gości wrócili na prowadzenie w 26. minucie, kiedy Kamila Nowaka pokonał Dominik Skiba. Pierwsza połowa zaległego meczu 8. kolejki w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17 rozgrywanego w Sopocie zakończyła się wynikiem 1:2.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy na 1:3 podwyższył Kajetan Leszczyk. Nadzieje na remis przywrócił w 70. minucie Borys Jesionowski, który został wprowadzony na boisko dziesięć minut wcześniej i zdobył gola kontaktowego. Ostatecznie pomimo charakteru oraz walki ze strony juniorów Lechii emocjonujące spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3. Warto też wspomnieć, że autora drugiego trafienia dla Górnika Dominika Skiby w doliczonym czasie gry zmienił Louis Podolski, który jest synem Lukasa. Ciekawe czy Podolski junior zrobi taką karierę jak jego ojciec. Czas pokaże.

Juniorzy Lechii aktualnie plasują się na 12. miejscu w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 w grupie zachodniej z dorobkiem dziewięciu punktów i mają cztery punkty więcej od trzynastego GKS-u Tychy. W 10. kolejce podopieczni Wojciecha Kustonia zagrają 14 października o godzinie 12 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, które zajęło 3. miejsce w zeszłym sezonie.

Lechia Gdańsk U-17 - Górnik Zabrze U-17 2:3 (1:2)

Bramki: Alan Wiśniewski 10, Borys Jesionowski 70 - Oliwer Pospieszny 6 (sam.), Dominik Skiba 26, Kajetan Leszczyk 55

Lechia Gdańsk U-17: Kamil Nowak - Jeremi Iwanicki (60. Borys Jesionowski), Wojciech Madej (K), Oliwer Pospieszny, Jakub Richert, Natan Sobiech (77. Adrian Krajewski), Oskar Treder, Lukas Williams (82. Alan Łodożyński), Alan Wiśniewski, Julian Woźniak, Maciej Zając (65. Paweł Gruchalski)