W sobotę juniorzy Lechii Gdańsk pokonali Arkę Gdynia 3:1. Po tej derbowej wygranej podopieczni Wojciecha Kustonia wskoczyli na 10. miejsce w tabeli Ligi Centralnej Juniorów do lat 17.

Dla obu zespołów był to ważny mecz, ponieważ wygrana, któregoś z zespołów oznaczała zbudowanie przewagi nad strefą spadkową. Derby rozgrywane na stadionie w Sopocie zapowiadały się bardzo interesująco.

Te słowa się właśnie potwierdziły, ponieważ w 17. minucie wynik spotkania otworzył Jeremi Iwanicki. Trzynaście minut później na 2:0 podwyższył Maciej Zając i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Pięć minut później bramkę kontaktową dla Arki Gdynian zdobył Przemysław Zakrzewski. Przez długi czas utrzymywał się wynik 2:1 dla gospodarzy, a w 90. minucie spotkania gwóźdź do trumny Arkowcom wbił Bartosz Pieczka i derbowa wygrana 3:1 stała się faktem. W końcówce spotkania doszło jeszcze do przepychanek między obiema drużynami i posypały się żółte kartki.

Juniorzy Lechii w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17 grupy zachodniej zajmują 10. miejsce z dorobkiem 13 punktów i mają trzy punkty przewagi nad dwunastą Arką Gdynia, a cztery nad GKS-em Tychy, który zajmuje spadkowe 13. miejsce. W następnym meczu podopieczni Wojciecha Kustonia 29 października o godzinie 10:30 zagrają na wyjeździe z imienniczką z Zielonej Góry, która plasuje się w tabeli o jedną pozycję niżej.

Lechia Gdańsk U-17 - Arka Gdynia U-17 3:1 (2:0)

Bramki: Jeremi Iwanicki 17, Maciej Zając 30, Bartosz Pieczka 90 - Przemysław Zakrzewski 50

Lechia Gdańsk U-17: Kamil Nowak - Jeremi Iwanicki (85. Paweł Gruchalski), Wojciech Madej (K), Bartosz Pieczka, Oliwer Pospieszny, Jakub Richert (76. Alan Łodożyński), Natan Sobiech (90. Nikodem Brodnicki), Oskar Treder, Lukas Williams, Julian Woźniak (89. Jakub Dziewirz), Maciej Zając (67. Borys Jesionowski)