Zawodnicy drużyny Akademii Lechii do lat 15 wygrali z Arką Gdynia 3:2. Bramki dla Biało-Zielonych zdobywali Krystian Okoniewski, Przemysław Kinder i Kacper Urbański.

Derby Trójmiasta na boisku w Sopocie rozpoczęły się od rzutu karnego dla Arki w 7. minucie. W bramce Lechii świetnie spisał się Szymon Konkol i obronił strzał zawodnika gości. Kilka minut później pierwszy groźny atak przeprowadzili Lechiści. Golkiper Arki interweniował przy strzale Krystiana Okoniewskiego, a kilka chwil później wybił piłkę na rzut rożny po uderzeniu Kacpra Urbańskiego. W 24. minucie Arka wyszła na prowadzenie, a Biało-Zieloni zaczęli pościg za wynikiem. W kolejnych minutach swoje szanse mieli Okoniewski i Urbański, jednak nie zdołali pokonać bramkarza Arki. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy znakomitą akcję indywidualną przeprowadził Okoniewski. Napastnik Lechii minął kilku obrońców Arki i wpakował piłkę do siatki.

Od początku drugiej części gry obie drużyny zaczęły aktywnie walczyć o zwycięstwo w derbach. W 52. minucie goście ponownie objęli prowadzenie. Trzy minuty później Lechia zdobyła bramkę wyrównującą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie w polu karnym odnalazł się Przemysław Kinder i strzałem z głowy pokonał bramkarza Arki. W kolejnych minutach Biało-Zieloni próbowali doprowadzić do strzelenia trzeciej bramki. Swoich sił nadal próbowali Okoniewski, Kinder oraz Urbański, jednak formacja defensywna Arki nie pozwalała na pokonanie bramkarza. W doliczonym czasie gry podczas sytuacji sam na sam sfaulowany został Okoniewski. Arbiter spotkania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Urbański i pewnym strzałem w lewy róg bramki zdobył zwycięską bramkę.

- Z pewnością cieszą zdobyte punkty w trudnym meczu derbowym. Cieszymy się również z czwartego kolejnego zwycięstwa tym bardziej, że wynik dziś nie układał się po naszej myśli. Dwukrotnie przegrywaliśmy i muszę pochwalić zawodników za grę do końca i wiarę w siebie. Nie ustrzegliśmy się błędów, po których traciliśmy gole i nad tym musimy pracować. Przed nami trzy ostatnie mecze i będziemy grać w każdy o zwycięstwo - podsumował wygraną w meczu derbowym trener Marcin Kubsik.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 3:2 (1:1)

Bramki dla Lechii: Krystian Okoniewski (38.), Przemysław Kinder (55.), Kacper Urbański (81.)

Skład Lechii: Szymon Konkol - Konrad Kopiczyński, Błażej Kaim (53. Mateusz Śmiglewski), Amadeusz Mielnik (60. Bartłomiej Kula), Mikołaj Mekler, Kacper Urbański (k), Przemysław Andrasz, Przemysław Kinder, Krystian Okoniewski, Szymon Zimnicki (48. Maciej Kowalski), Jakub Wireński

Trenerzy: Marcin Kubsik, Przemysław Urbański, Łukasz Rusinek