W meczu 15 kolejki Centralnej Ligi Juniorów piłkarze Lechii Gdańsk pokonali Arkę Gdynia 3:0.

Spotkanie od samego początku toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy tego dnia całkowicie zdominowali Gdynian.

Już w drugiej minucie spotkania Lechia Gdańsk wyszła na prowadzenia. Bramkę dla gospodarzy strzelił Sebastian Sypniewski. Kwadrans później zawodnik gospodarzy ponownie trafił do siatki i było już 2:0. Gracze Arki przeżyli szok i nie potrafili odpowiedzieć na dwa zabójcze ciosy biało-zielonych. Lechia przed przerwą miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Najdogodniejszą z nich był rzut karny, którego gospodarze jednak nie wykorzystali.

Po zmianie stron obraz meczu się nie zmienił. Lechia dominowała na boisku i przewyższała Arkę w każdym elemencie gry. Piłkarze żółto-niebieskich pomimo starań nie byli w stanie zagrozić Lechii. Wynik na 3:0 po jednym z błędów defensywy Arki ustalił Adam Gołuński.

Biało-zieloni zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli z 2 punktową stratą do pierwszego Lecha Poznań. W następnej kolejce obie drużyny będą podejmować zespoły z Poznania. Lechia zmierzy się z Wartą, a Arka stanie przed trudniejszym zadaniem i podejmować będzie lidera.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 3:0 (Sebastian Sypniewski 2', 17', Adam Gołuński 86')