Już w najbliższą sobotę (27.09.) Pomezania Malbork dołączy do programu “Biało – zielona przyszłość z Lotosem”.

O godzinie 11:30 na boisku przy ul Toruńskiej rozpocznie się turniej w którym wezmą udział młodzieżowi zawodnicy malborskiego klubu oraz ich rówieśnicy m.in. z Lechii Gdańsk. Po zakończeniu zawodów nastąpi oficjalne parafowanie porozumienia między Pomezanią Malbork, a firmą Lotos oraz Lechią Gdańsk.

Podstawowym założeniem programu „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” jest umożliwienie młodym zawodnikom rozwoju fizycznego i realizację swoich pasji sportowych przez futbol w atmosferze fair play.  Przystąpienie do programu jest efektem ponad rocznych działań Zarządu malborskiego klubu.

Dzięki nawiązaniu współpracy z tak znamienitymi partnerami Pomezania wkracza na kolejny poziom znacznie zbliżając się do największych Klubów piłkarskich w Polsce jeżeli chodzi o metodologię treningową. W pierwszej fazie programem zostaną objęci zawodnicy z roczników od 2006 do 2002 czyli blisko 140 osób, młodsi zawodnicy będą sukcesywnie włączani do nowego cyklu szkoleniowego.

Największym benefitem działań podjętych przez Pomezanię będzie zwiększenie ilości zajęć, otrzymanie w pełni profesjonalnego programu treningowego, ścisły monitoring każdego z zawodników oraz pomoc w postaci sprzętu sportowego dla każdego zawodnika, a także licznych stypendiów oraz obozów piłkarskich.

Źródło: tvmalbork.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora