Kolekcjonujesz prasę o tematyce sportowej? Interesujesz się historią Lechii? Może to właśnie Ciebie szukamy.

Portal Lechia.net od lat mocno angażuje się w dokumentowanie historii naszego Klubu. Na naszych stronach prezentujemy wiele historycznych materiałów [bilety, programy, zdjęcia, prasa itp.] dokumentujących dokonania sportowców w Biało-Zielonych barwach.

Najbardziej zależy nam na skompletowaniu danych o meczach od początku istnienia Klubu. Chcemy w ten sposób rzetelnie przedstawić dokonania naszych piłkarzy. Niestety ogromnym utrudnieniem jest brak dostępu do materiałów.

W swoich badaniach bazujemy głównie na prasie, kronice klubowej, nielicznych publikacjach i zapiskach byłych piłkarzy. Niestety brakuje nam dostępu do części tytułów dlatego też prosimy Was drodzy czytelnicy o pomoc.

Jeżeli macie wśród swoich znajomych, rodziny, sąsiadów byłych piłkarzy, działaczy Lechii lub osoby, które kolekcjonują prasę lub mocno interesują się historią naszego Klubu koniecznie poinformujcie ich o naszych badaniach i poszukiwaniach.

Obecnie przede wszystkim brakuje nam dostępu do prasy z lat 1945-1948, nie mamy też dostępu do Sportowca Bałtyckiego, Echa Sportowego czy chociażby Gazety Gdańskiej.

To co już skompletowaliśmy widać na poniższej podstronie. Wkrótce Archiwum Prasowe zostanie rozbudowane o materiały z Głosu Wybrzeża, Dziennika Bałtyckiego i sportowej prasy krajowej. Prosimy jednak o cierpliwość gdyż wymaga to wielu godzin pracy.

Pomóż w dokumentowaniu Historii Lechii Gdańsk

Masz jakieś materiały lub dane których nam brakuje? Nie czekaj tylko już dziś skontaktuj się z nami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Każda osoba, która pomoże w weryfikacji czy wzbogaceniu naszych materiałów jest mile widziana.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora