Historia oficjalnych spotkań derbowych Lechii Gdańsk z Arką Gdynia rozpoczęła się 2 września 1964 roku od drugoligowego meczu rozgrywanego w Gdańsku. Od tego czasu Biało-Zieloni 43 razy trafiali do bramki Arki. Pierwszym strzelcem został Janusz Charczuk, a jak na razie ostatnim Flavio Paixão.

15 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie przy Traugutta 2 września 1964 roku było świadkami pierwszej historycznej wygranej gdańszczan. Lechia zwyciężyła 2:1, a gola numer 1 w historii spotkań z Arką strzelił Janusz Charczuk w 60 minucie meczu. Dwie minuty później było już 2:0. Wieczorkowski, wykorzystując lukę w obronie Arki, podał do nieobstawionego Bogdana Adamczyka, a ten z najbliższej odległości podwyższył wynik.

Autorem bramki nr 10 jest Jerzy Kruszczyński. Strzelił ją w pamiętnym meczu 20 czerwca 1984 roku w Gdyni. Biało-Zieloni zwyciężyli wysoko 4:1. Warto dodać, że była to druga bramka meczu zdobyta w 35 minucie z rzutu karnego. Pierwszą i trzecią strzelił również Kruszczyński.

Bramka numer 20 przypada na mecz rozgrywany w Gdyni 19 października 1997 roku, a jej autorem jest Marcin Pudysiak. Na murawie zwyciężyli Biało-Zieloni 2:1 a bramki dla Biało-Zielonych strzelili Chrzonowski 33’karny i Pudysiak 45', jednak mecz został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść Lechii za chuligańskie ekscesy gospodarzy na murawie.

Bramkę numer 30 strzelił Paweł Nowak. Jak na historię derbową przystało, był to kolejny pamiętny mecz. 1 maja 2011 roku w Gdyni zanosiło się na pierwszą wygraną Arki w Ekstraklasie. Szczególnie po bramce Labukasa w 88, gdy gospodarze prowadzili już 2:0. Lechia pokazała jednak charakter i doprowadziła do remisu 2:2.

Bramka numer 40 tak samo, jak poprzednie jubileuszowe została zdobyta w Gdyni, a jej autorem jest Steven Vitoria. W piątek 13 kwietnia 2018 roku Biało-Zieloni odnieśli ostatnie jak do tej pory zwycięstwo wyjazdowe nad Arką.

27 października 2018 roku w meczu derbowym rozgrywanym w Gdańsku, zakończonym zwycięstwem biało-zielonych 2:1 padła ostatnia, jak do tej pory bramka dla Lechii. Autorem gola numer 43 jest Flavio Paixão.