Część z Was pewnie wiem, że poza sprawami bieżącymi badamy na stronie również historię Lechii. Zarówno ruchu kibicowskiego jak i czysto sportową - szczególnie piłkarską. Będziemy zatem próbowali Was zarazić naszą pasją poprzez pomoc w dotarciu do sportowców lub ich rodzin. A może dzięki temu ktoś z Was zasili nasze grono badaczy historii Lechii, bowiem tematów jest wiele, a rąk do pracy mało.

Dziś pytamy o Jana Eryka RICHERTA.

Jeśli żyje, byłby najstarszym żyjącym obecnie piłkarzem Lechii Gdańsk (99 lat). Niestety nie posiadamy takiej wiedzy. Nie posiadamy w zbiorach nawet jego zdjęcia. Wiemy, tylko że w 1972 wyjechał do Niemiec. Oczywiście szukamy, pytamy, jednak nazwisko RICHERT jest bardzo popularne, zatem póki co bez rezultatów.

I tutaj liczymy na Was. #LechiaJestWszędzie, a zatem jest szansa, że wśród naszych czytelników jest ktoś, kto ma kontakt z jego rodziną. Będziemy wdzięczni za wszelkie sygnały, namiary, informacje, które wzbogacą naszą stronę i pomogą wymazać białe plamy w historii Lechii Gdańsk.

Na czym polega badanie historii Klubu?
Lechia Gdańsk, jak wiele klubów w Polsce, nie ma udokumentowanych swoich wszystkich występów od 1945 roku do chwili obecnej. Nikt też do tej pory nie napisał monografii Klubu. Zacznijmy od tego, że nie jest w 100% pewna data powstania Klubu. Brakuje danych o części spotkań z lat 1945-1948. Z kilku wczesnych sezonów drugoligowych i z trzecioligowych [1967-1971] nie mamy składów meczowych. Nie mamy zatem skąd wziąć dokładnego bilansu występów wielu zawodników.
I tutaj zaczyna się nasza praca polegająca na badaniu prasy szczególnie lokalnej. Co dalej? Archiwum Państwowe, IPN i inne instytucje, gdzie można znaleźć informacje czy to o klubie, czy to o poszczególnych osobach. Media społecznościowe, inne portale, okręgowe związki piłki nożnej, inne kluby - w ten sposób szukamy kontaktów z piłkarzami i trenerami.
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora