Już dzisiaj biało-zieloni zmierzą się w 1/16 finału Pucharu Polski ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Będzie to siódme starcie obu zespołów w historii. Początek meczu o 15:45.

Dotychczas oba zespoły mierzyły się ze sobą tylko na szczeblu ligowym, a konkretniej w drugiej lidze. Bilans spotkań jest minimalnie korzystniejszy dla Świtu, który wygrał trzy mecze. Dwa razy górą była Lechia, a raz padł remis. Wtorkowy mecz będzie pierwszym starciem obu ekip w rozgrywkach pucharowych.

Pierwszy pojedynek obu drużyn w historii odbył się na inaugurację sezonu 1999/200017 lipca 1999 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Biało-zieloni wygrali to spotkanie 1:0, a autorem jedynego gola był Andrzej Golecki. Spotkanie na trybunach oglądało 800 osób. W rewanżu rozegranym kilka miesięcy później na Traugutta 29 górą byli piłkarze Świtu. Goście wygrali 2:0, a Macieja Kozaka pokonali Andrzej Sazonowicz oraz Rusłan Kondraszuk.

Kolejny sezon, a zarazem kolejne dwa spotkania to wygrane drużyny Świtu. Najpierw piłkarze z Mazowsza rozgromili u siebie we wrześniu Lechię 3:0, a w rewanżu w Gdańsku wygrali skromnie 1:0 po trafieniu Rusłana Kondraszuka. Po sezonie 2000/01 biało-zieloni spadli najpierw do trzeciej ligi, a potem do A Klasy.

 Po powrocie do drugiej ligi w sezonie 2005/06 biało-zielonym w starciach ze Świtem szło już nieco lepiej. Najpierw 30 października 2005 roku wygrali u siebie 1:0 po trafieniu Pawła Żuka, a w rewanżu przywieźli z Nowego Dworu Mazowieckiego jeden punkt po remisie 0:0. Było to ostatnie spotkanie Lechii ze Świtem, który w 2006 roku spadł do trzeciej ligi, a Lechia zaczęła piąć się w górę rozgrywek.

Lechia jest faworytem dzisiejszego starcia. Trzymajmy kciuki za biało-zielonych! Początek meczu o 15:45.

źródło: własne