W środę Lechia Gdańsk zmierzy się po raz 18 ze Stalą Stalowa Wola.

W dotychczasowych 17 pojedynkach zdecydowanie lepsi są nasi pucharowi rywale. Zwyciężyli aż 8 razy, 5 razy notowaliśmy remis a tylko 3 razy zwyciężała Lechia. Nadarza się zatem idealna okazja by ten bilans lekko poprawić.

Pierwszy historyczny pojedynek został rozegrany  31. lipca 1977 w Stalowej Woli, również w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Niestety mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0 [zobacz raport meczowy] a skład Lechii z tego meczu jest jedną z największych zagadek w naszej bazie meczowej (co widać również na poniższej relacji prasowej, w której pojawia się kilka dziwnych nazwisk).

Biało-Zieloni zwycieżyli po raz pierwszy dopiero w 10 pojedynku ze Stalą. Było to 29. Kwietnia 2000 w Gdańsku a mecz zakończył się rezultatem 2:0 po bramkach Kugla i Fedoruka [zobacz raport meczowy].

Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się ze sobą  w ostatniej. 34. kolejce II ligi sezonu 2007/2008. Pewna już awansu do ekstraklasy Lechia pokonała Stal 2-0, a bramki zdobywali Paweł Buzała i Łukasz Trałka. Spotkanie to pamięta Maciej Kalkowski, oraz po stronie Stali bramkarz Tomasz Wietecha i Jaromir Wieprzęć, aktualnie jeden z trenerów.

Kompletna historia spotkań ze Stalą Stalwoa Wola

{joomplucat:509 limit=6|columns=3}

Zobacz całą galerię