We wtorek dojdzie do 24 spotkania w historii pomiędzy Zagłębiem Lubin i Lechią Gdańsk.

Dotychczasowy bilans meczów jest zdecydowanie korzystniejszy dla Biało-Zielonych, którzy zanotowali 12 zwycięstw, padło 6 remisów a tylko 5 razy wygrywał nasz najbliższy rywal. Bilans bramkowy to 30:20.

Oba zespoły trafiły na siebie po raz pierwszy w sezonie 1978/79 (rywalizowały wtedy na zapleczu ekstraklasy).

Pierwszy historyczny pojedynek został rozegrany w Gdańsku 15 października 1978 i zakończył się wygraną 2:0 po bardzo szybko strzelonych bramkach - Głowni w 1 minucie i Kruszyńskiego w 5. W rewanżu żaden z zespołów nie strzelił bramki.

Kolejny raz oba zespoły spotkały się w sezonie 1983/84 również w drugiej lidze i w sezonie tym Lechia zanotowała pierwszą wygraną na wyjeździe nad zespołem Zagłębia. 06 listopada 1983 Biało-Zieloni po bramce Ryszarda Polaka strzelonej w 45 minucie zapewnili sobie wygraną 1:0.

Warto podkreślić, że Lechia ma patent na zwycięstwa w Lubinie, bowiem do tej pory udało się jej to aż 5-krotnie.

Nie mamy nic przeciwko aby wtorkowy wieczór zakończył się podobnie.