9 września w poniedziałek ruszyło głosowanie w gdańskim Budżecie Obywatelskim 2020. Wśród zgłoszonych projektów są dwa projekty, które mają na celu ułatwienie dojścia Kibicom na stadion w Letnicy.

Oba projekty mają na celu stworzenie komfortowych ciągów pieszo-rowerowych na ulicy Narwickiej (przejście od strony Wrzeszcza Dolnego).

Pierwszy projekt jest w grupie projektów ogólnomiejskich pod nazwą Na Lechię przez tunel. Stanowi on dopełnienie planowanego przez PKP remontu tunelu poprzez budowę dojścia do ulicy Narwickiej.

Drugi projekt znajduje się w puli projektów dla dzielnicy Letnica pod nazwą Pieszo i rowerem bezpiecznie na stadion - naprawa chodnika i poboczy jezdni ul. Narwickiej - cz. 1. W ramach tego projektu ma zostać stworzony chodnik od strony targów AmberExpo.

Głosować może każdy mieszkaniec Gdańska niezależnie od wieku (także dzieci) i miejsca zameldowania. Każdy głosujący niezależnie od miejsca zamieszkania ma prawo do głosowania na projekty z Letnicy. W imieniu organizatorów zachęcamy do oddania głosu na projekt ogólnomiejski i maksymalnej liczby punktów na projekt dzielnicowy. Głosowanie odbywa się przez internet lub w punktach konsultacyjnych i kończy się 23 września 2020.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora