Witajcie Lechiści! Pragnę przedstawić wam coś nowego. Mianowicie, postanowiłem co środę opisywać jakiegoś piłkarza Naszej Lechii.

Jaki piłkarz będzie następny zależy od was. Napiszcie w komentarzach czy coś takiego Wam się podoba i napiszcie kogo chcecie mieć opisanego.
Miłej lektury! :)

Maciej Makuszewski

Urodził się 29 września 1989 roku w Grajewie. Gra na pozycji pomocnika, mierzy 176cm wzrostu. Karierę Juniorską zaczął w klubie Wissa Szczuczyn, na pozycji, środkowego obrońcy. Jednak po krótkim czasie przesunięto go do przodu, miał wtedy 7 lat.

Następnie przeniósł się do UKS SMS Łódź gdzie grał 5 lat. Maciek był reprezentantem Polski do lat 21. W 2008 roku podpisał kontrakt z Wigrami Suwałki, skąd bezpośrednio trafił do Jagiellonii Białystok. Warto dodać że otrzymał również propozycję gry w Arce Gdynia, jednak jak wiemy nie trafił tam. Z gry w Jagiellonii  został zapamiętany jako szybki skrzydłowy o dużym potencjale, potrafiący zrobić przysłowiową "różnicę ".

W 2012 roku Maciej Makuszewski podpisał trzyletni kontrakt z Terekiem Grozny. Jednak w klubie z Rosji nie mógł się cieszyć regularną grą. Przesiadywał głównie na ławce, co dla piłkarza o takich ambicjach jest niesamowitym ciosem.

Profil Macieja Makuszewskiego

Jak dobrze wiemy w lutym roku 2014 Maćka wypożyczono do Lechii Gdańsk. Pokazał się bardzo przyzwoicie. Zdobył dość szybko sympatię kibiców, głównie za sprawą poświęcenia jakie wkładał w każdy mecz. Maćka obowiązuje kontrakt do 2018 roku.

Teraz jest kapitanem Gdańskiej Lechii i to między innymi na nim spoczywa największy obowiązek, aby podnieść drużynę z tych cieżkich chwilach. Doskonale wiemy, że stać Maćka na więcej niż aktualnie prezentuje.

Wierzę w to, że "Maki" oraz cała drużyna pokaże, że zależy im na grze dla Lechii, oraz pokażą, że są gotowi oddać całe serce na boisku.