lechia

Edwina i jego felietony zna chyba większość z Was. Tym razem postanowił on wystosować list do Premeira Tuska. Poniżej pełna jego treść.

 

 

Szanowny Panie Premierze

 

Witam.
Nazywam się Edwin Kuffel i jestem kibicem Lechii Gdańsk. Przeczytałem wczoraj, że zaprasza Pan  kibiców na rozmowy do Warszawy w najbliższy poniedziałek.

Nie ukrywam, że chętnie bym się pojawił na tym spotkaniu . Niestety z powodu znacznie wcześniej zaplanowanego urlopu nie mam możliwości w tym terminie pojawić się w stolicy. Dodatkowo mam pewne wątpliwości kto będzie reprezentantem środowisk kibicowskich.

W moim przekonaniu jedynym wiarygodnym przedstawicielem kibiców, może być OZSK, a  wcale bym się nie zdziwił gdyby po tym wszystkim odmówili rozmowy z Panem. Obawiam się czy wówczas na ich miejsce nie zostaną zaproszeni kibice... Platformy Obywatelskiej.

Dlatego za pośrednictwem mediów pozwolę sobie zadać Panu kilka pytań. Mówi Pan, że chodzi Wam, tylko o walkę z przestępcami... Delikatnie mówiąc brzmi to śmiesznie i groteskowo.

Proszę mi w takim razie powiedzieć dlaczego student z Kielc został skazany za nazwanie Pana ćwokiem?  Dlaczego za nazwanie Pana matołem grozi aresztowanie, kary finansowe oraz zakaz stadionowy. (też Pana regularnie publicznie krytykuję - powinienem spodziewać się rychłego aresztowania?)

Dlaczego na stadionach panuje zakaz swobody wypowiedzi? Z jakiego powodu stosuje Pan odpowiedzialność zbiorową zamykając stadiony? Dlaczego mimo regulacji (mam na myśli zasady licencyjne PZPN) nie mam możliwości bycia obecnym na większości meczy wyjazdowych mojej drużyny?

Nie będę w tym miejscu wspominał już nawet o setkach artykułów w mediach, gdzie przestępców nazywa się kibicami, albo o karach za przeklinanie czy palenie papierosów!

Jest Pan twórcą masowej histerii medialno-społecznej. Histerii, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jedyne, co udało się Panu osiągnąć tymi działaniami to milczące trybuny i spadająca frekwencja na stadionach. To wszystko przekroczyło dawno temu wszelkie granice absurdu!

Jestem bardzo ciekawy co to wszystko ma wspólnego ze zwalczaniem przestępczości?!

Mówi Pan, że chce nawiązać dialog z kibicami... Jednocześnie od dawna zna Pan ich oczekiwania. OZSK przygotowało projekt zmian w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. (Gdyby się okazało, że jednak nie wie Pan co się dzieje w Pana kraju i o co chodzi tym wstrętnym kibolom, proszę w wyszukiwarce wpisać hasło "kibice za bezpieczeństwem".)

Ostatnie pytanie: czy nie jest czasem tak, że propozycja spotkania ma na celu tylko i wyłącznie pozbycie się protestujących kibiców z drogi Tuskobusa, a po wyborach nastąpi powtórka z rozrywki?

Edwin Kuffel

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora