W portalu internetowym Gazety Wyborczej – Sport.pl dnia 8 października 2013 roku ukazał się artykuł pt. „T-Mobile Ekstraklasa. Śląsk i race w przepastnych stanikach” w którym została zamieszczona  wypowiedź przypisana osobie Dyrektor ds. organizacyjnych i bezpieczeństwa Śląska Wrocław Małgorzata Korny.

Przypomnijmy fragment wypowiedzi z artykułu:

- „Wszyscy są sprawdzani na tyle, na ile jest to możliwe i na ile pozwala ustawa o ochronie imprez masowych. Kibice wnoszą race w majtkach, kobiety w stanikach – mówi Małgorzata Korny, dyrektor Śląska ds. bezpieczeństwa. Tak właśnie było podczas jednego z meczów, gdy pirotechnikę w bieliźnie wywąchał policyjny pies. – Ale przecież niemożliwe, aby ochrona sprawdzała rutynowo, kto tam co trzyma – mówi Korny. Według niej zdarza się, że kibice wkładają race do prezerwatyw, a następnie chowają w… odbyt, czego dowodem są wyrzucone kondomy znajdowane przez ochronę w toaletach po meczach.”

Na prośbę przyjaciół z Wrocławia zamieszczamy odpowiedź Pani Dyrektor.

Oświadczam, że nie autoryzowałam powyższych słów a przypisywanie mi wypowiedzi o chowaniu przez kibiców rac w odbytach jest nadużyciem. Zdania, które wypowiedziałam w luźnej rozmowie z dziennikarzami odnosiły się do faktu dwukrotnego znalezienia prezerwatyw w ubikacjach znajdujących się na terenie sektora gości, w tym przypadku zajmowanego przez kibiców Zagłębia Lubin  i absolutnie nie miały na celu sugerowanie, że kibice mogliby chować race w prezerwatywach umieszczonych w odbytach. Moja wypowiedź dotyczyła sposobu kibiców z Lubina na wnoszenie rac w prezerwatywach, ale miała charakter żartobliwy i nie sądziłam, że ktoś te słowa weźmie na poważnie a tym bardziej, że na ich podstawie wyciągnie tak absurdalne wnioski jak możliwość ukrywania rac w odbycie. Stanowczo odcinam się od takich konkluzji.

Z racji wykonywanych obowiązków mam kontakt z sympatykami wielu klubów i zależy mi na dobrych wzajemnych relacjach. Manipulowanie mojej wypowiedzi i posługiwanie się moją osobą do walki z kibicami, nie tylko z Lubina, ale z całego kraju w imię panującej koniunktury polityczno-dziennikarskiej uważam za działanie daleko odbiegające od znanych mi standardów panujących zarówno w  dziennikarstwie, jak i zwykłych kontaktach międzyludzkich.

Z poważaniem

Dyrektor ds. organizacyjnych

i bezpieczeństwa Śląska Wrocław

Małgorzata Korny

Źródło: kibiceslaska.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora