Jak informuje portal Sport.pl Paweł Żelem (obecnie zarząd Lechii Gdańsk) ma przenieść się na stanowisko prezesa Śląska Wrocław. 

Miasto Wrocław kompletuje nowy zarząd piłkarskiego Śląska. Prezesem klubu zostanie Paweł Żelem, pracujący teraz w Lechii Gdańsk, a wiceprezesem Marek Drabczyk, związany wcześniej z Legią Warszawa.

Miasto chce jak najszybciej powołać nowe władze Śląska. Gmina finalizuje przejmowanie spółki od Zygmunta Solorza i prezydent Rafał Dutkiewicz zadecydował, że należy błyskawicznie znaleźć osoby, które w klubie będą reprezentować właściciela.

Nominacje są na razie utrzymywane w tajemnicy. Jednak z wiarygodnych źródeł dziennikarze sport.pl dowiedzieli się, że nowym prezesem Śląska zostanie Paweł Żelem. Zastąpi on Krzysztofa Hołuba, pełniącego tę funkcję tymczasowo.

Żelem pracował już w Śląsku w 2008 i na początku 2009 roku. W zarządzie odpowiadał za marketing, a potem był dyrektorem do spraw kontaktów z mediami. Do klubu Żelema desygnował wrocławski biznesmen Andrzej Kuchar, który wówczas był zainteresowany wykupieniem większościowego pakietu akcji Śląska. Jednak władze miasta zdecydowały się na sprzedanie udziałów Zygmuntowi Solorzowi. W efekcie Kuchar kupił Lechię Gdańsk i tam też przeniósł się Paweł Żelem. Zasiada on w zarządzie gdańskiego klubu. Teraz wróci do Wrocławia.

Żelem związany jest z Kucharem od dawna. Wcześniej był dziennikarzem i redaktorem naczelnym "Słowa Sportowego", gdy tygodnik należał właśnie do Kuchara. Żelem będzie w klubie zaufanym człowiekiem prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Cały artykuł przeczytacie w serwisie wroclaw.sport.pl

Źródło: wroclaw.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora