lechia

Od kilku lat SKLG „Lwy Północy” organizuje wakacje dla dzieci z domów dziecka. Właśnie w bieżącym tygodniu grupa dzieciaków z Litwy aktywnie wypoczywa w Trójmieście i jego okolicach.

W 2011 r. fani Lechii odwiedzili Wilno, gdzie oprócz uroczystości na Rossie, wzięli udział w spotkaniu z litewską Polonią. Dzięki pomocy wszystkich kibiców biało-zielonych na Litwę dotarły polskie książki, których nasi rodacy z tamtych stron (zwłaszcza z mniejszych miejscowości) mają niedostatek.

Wtedy też narodził się pomysł, żeby w wakacje 2012 roku grupa dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin mniejszości polskiej na Litwie przyjechała na wakacje do Gdańska. Dla większości z nich jest to pierwszy pobyt w kraju przodków.

O szczegółach pobyty dzieciaków relacjonują na swoim portalu Lwy Północy prezentując szczegóły każdego dnia wypoczynku młodych gości.

Dzień pierwszy

Dzień drugi

Dzień trzeci

Dzień czwarty

Dzień piąty

Jak widać z relacji plan wypoczynku jest napięty dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Przypomnijmy, że na cel „biało-zielonych wakacji” przed meczami rozgrywanymi na PGE Arenie organizowane były zbiórki pieniędzy. Każdy kto choć drobną kwotą wsparł tę inicjatywę może teraz być dumny czytając powyższe relacje.

Brawo Lwy Północy!

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora