lechia

Znamy już więcej szczegółów pobytu dzieci z ubogich polskich rodzin z Wileńszczyzny, które przyjadą do Gdańska na wakacje na zaproszenie kibiców Lechii.

Nadal jednak nie mamy dopiętego planu atrakcji – jeszcze dwa dni pozostają do wypełnienia ciekawymi miejscami i inicjatywami.

Dzieci przyjadą wraz z opiekunkami – siostrami zakonnymi ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów z Wilna. Polskie dzieci mieszkają na co dzień w Nowej Wilejce nieopodal Wilna. Pobyt będzie w terminie 22 lipca – 2 sierpnia 2012 r.

Ze środków pochodzących ze zbiórek przedmeczowych, ze środków własnych Stowarzyszenia oraz przy wsparciu ludzi dobrej woli przewidzieliśmy dla dzieci m.in. wycieczki do Szymbarku, Parowozowni w Kościerzynie, Faktorii w Pruszczu Gdańskim, spływ kajakowy w Borach Tucholskich oraz oczywiście zwiedzanie Gdańska i Sopotu uwieńczone wycieczkami po naszych obu stadionach, zarówno w Letnicy, jak i przy Traugutta.

 

Nadal nie mamy zapewnionych atrakcji na dwa dni pobytu, tj. 31.07 i 01.08. Jeżeli ktokolwiek może pomóc w zorganizowaniu tych dni w sposób ciekawy i nie powodujący znacznego obciążenia budżetu organizatorów, poprzez np. znalezienie ciekawej atrakcji i załatwienie darmowych wejściówek, to prosimy o kontakt z Lwami Północy, najlepiej mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Nadal też szukamy kibiców, którzy mają możliwość ugoszczenia dzieci darmowymi lub tanimi posiłkami, w szczególności obiadami.

Dziękujemy już teraz tym wszystkim, którzy obiecali nam pomoc. Lechia jest wielka!

Źródło: lwypolnocy.pl