lechia

15 października odbyła się druga kolejka "Ligi Gdańskich Firm". Dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin z Gdańska i okolic spotykają się regularnie by grać w piłkę.

Każda z drużyn ma swojego sponsora, który funduje stroje sportowe dzieciom w zamian za reklamę na koszulkach. W rozgrywkach uczestniczą także podopieczni "Lwów Północy". Póki co spisują się rewelacyjnie. Po 2 kolejkach są liderem ligi.

Natomiast dzień później, 16 października miał miejsce turniej z udziałem drużyn z terenu Pomorza. Pod egidą Fundacji "Obudź Nadzieję", Stowarzyszenia "Nadzieja na Euro" oraz Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro 2012 rywalizowało ze sobą 7 drużyn.

Turniej miał na celu między innymi wyselekcjonować reprezentantów polskich domów dziecka, na europejskie mistrzostwa tych placówek, które odbędą się równolegle z Euro 2012. "Lwy Północy" tradycyjnie nie zawiodły i zajęły pierwsze miejsce. Możemy się zatem spodziewać, że spora część naszych podopiecznych będzie reprezentować Polskę w przyszłorocznych mistrzostwach Europy domów dziecka.

 

Lechia Gdańsk

Źródło: Lwy Północy