lechia

Kibice Razem Lechia Gdańsk oraz SKLG "Lwy Północy" prowadzą  rekrutację wolontariuszy, którzy po szkoleniach będą mieli szansę prowadzenia w trakcie Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 TM Ambasady Kibica w Gdańsku.

Chętni - znający język angielski i mający ukończone 18 lat (do dnia 30 kwietnia 2012 r.) - proszeni są o zgłaszanie do 7 października na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 508 185 209 lub w siedzibie projektu: ul. Fiszera 10.

Szczegóły projektu

Ambasada Kibiców jest to projekt, który swój początek miał w 1990 roku podczas mistrzostw Świata we Włoszech. Od tamtego czasu ewaluował wraz z doświadczeniami zdobytymi na kolejnych wielkich turniejach piłkarskich. Głównym filarem działalności tego typu placówek jest wsparcie płynące od kibiców z danego państwa, miasta dla fanów piłki nożnej przybywających do tych miast na czas turnieju. Od 1998 roku swoją piecze nad projektem ambasad sprawuje Football Supporters Europe, europejska oganizacja zrzeszająca ponad 2 miliony członków z 36 krajów.

Podczas EURO 2012 w każdym mieście działały będą 2 rodzaje ambasad kibica- mobilna realizowana przez kibiców z danego państwa, którego drużyna rozgrywała będzie swój mecz w Gdańsku, skupiała się ona będzie na udzieleniu wszelkiego rodzaju pomocy swoim rodakom. Drugim typem będzie ambasada stacjonarna realizowana przez Miasto Gdańsk wraz z SKLG "Lwy Północy" oraz projektem Kibice Razem Lechia Gdańska. Umieszczona zostanie na Targu Węglowym i prowadzona będzie przez gdańskich kibiców, wspartych wolontariuszami - którzy przez okres trwania turnieju każdego dnia będą służyli swoja pomocą wszystkim kibicom i turystom, jacy zjawią się prosząc o poradę.

Głównym zadaniem Ambasady Kibiców będzie udzielenie wszelkich informacji począwszy od wskazówek jak i czym dotrzeć na stadion, po udzielenie informacji o noclegach, zwiedzaniu miasta, czy okazaniu cennego wsparcia przy przypadkach takich jak np. zagubienie dokumentów. Krótko mówiąc lokalni kibice - mieszkańcy Gdańska i Pomorza będą starać się, aby pobyt w naszym pięknym mieście okazał się jak najbardziej udany dla kibiców przybyłych z całego świata specjalnie z okazji mistrzostw.

Wszystkich zainteresowanych projektem, tych którzy chcieliby czas mistrzostw spędzić w niezwykle emocjonującej atmosferze w otoczeniu gości z całego świata jednocześnie pomagając i zdobywając nowe ciekawe doświadczenia serdecznie zapraszamy do zgłaszania.

Źródło: Kibice Razem Lechia Gdańsk