Największymi zwycięzcami pierwszej edycja akcji 'Gramy z kibicami' organizowanej przez Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców okazali się kibice Legii Warszawa, którzy wygrali łącznie 6 000 złotych na cele związane z kibicowaniem.

Na kolejnych miejscach znaleźli się fani Lecha Poznań i Widzewa Łódź zdobywając odpowiednio         2 000 złotych i 1 000 złotych. Sponsorem akcji był legalny polski bukmacher, firma Star-Typ Sport.

Firma Star-Typ Sport od lat angażuje się we wspieranie polskiego sportu. Zależy nam także na kibicach, którzy tworzą świetną atmosferę podczas widowisk sportowych i są ich częścią. Doceniamy zaangażowanie polskich fanów, którzy pod względem organizacji, dopingu i przygotowywanych opraw meczowych należą do najlepszych na świecie. Akcją „Gramy z kibicami” symbolicznie wspieramy ich trud i jednocześnie doceniamy efekty ciężkiej pracy – mówi Mateusz Juroszek, prezes Star-Typ Sport.

Aby wziąć udział w akcji wystarczyło jedynie grając w zakładach bukmacherskich Star-Typ Sport zadeklarować jakiemu klubowi z ekstraklasy lub pierwszej ligi się kibicuje. Punkty zdobyte w zakładach STS przez dwudziestu najlepszych fanów każdej drużyny były sumowane i na tej podstawie stworzona została tabela wszystkich drużyn. Kibice Legii Warszawa okazali się najlepsi zdobywając ponad dwukrotnie więcej punktów niż kolejni w rankingu kibole Kolejorza. Na trzecim miejscu uplasowali się kibice Widzewa Łódź, nieznacznie wyprzedzając Górnik Zabrze. Drużyny z pierwszych miejsc tabeli wygrały odpowiednio 4 000, 2 000 i 1 000 złotych od STS na cele związane ze wspieraniem swojej drużyny, m.in. na dofinansowanie opraw meczowych lub organizacji wyjazdów.

Dodatkowo, w związku z faktem, że kibiców Legii Warszawa wzięło udział najwięcej w zabawie – 6329 osób, otrzymali dodatkowo 2 000 złotych. Na kolejnych miejscach znaleźli się ponownie fani Lecha Poznań (4272 osób) i Wisły Kraków (2490 osób). Również 2 000 złotych dostali w postaci bonusowego doładowania konta do podziału najlepsi z sympatyków wszystkich poszczególnych klubów.

W przyszłości, jeżeli „ustawa hazardowa” będzie poprawiona, a podatki, które płacą legalni bukmacherzy w Polsce zostaną zrównane z poziomem jaki jest np. w Niemczech, Czechach czy Wielkiej Brytanii, jesteśmy gotowi zwielokrotnić wartość nagród w kolejnych edycjach akcji „Gramy z kibicami” – dodaje Mateusz Juroszek.

Akcja organizowana przez Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców trwała od 22 lipca do 22 grudnia. W pierwszej edycji „Gramy z kibicami” wzięło udział łącznie 26 665 kibiców. Szczegóły oraz regulamin znajdują się na stronie www.gramyzkibicami.pl.

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora