Święto Niepodległości, które obchodzimy co roku w dniu 11 listopada to bardzo ważna data dla każdego Polaka.

Zachęcamy byście 11 listopada wzięli udział w którejś z organizowanych uroczystości mających na celu uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przede wszystkim zapraszamy do Warszawy na Marsz Niepodległości organizowany po raz kolejny przez środowiska patriotyczne i niepodległościowe.W zeszłym roku w uroczystościach brały udział dziesiątki tysięcy osób, którzy dumnie manifestowali polskość. Przekaz w mediach „zależnych”, programowo miał zohydzić widzom ideę i uczestników marszu. Na przekór jednak kłamliwej propagandzie, w tym roku marsz zapowiada się jeszcze liczniejszy – organizatorzy spodziewają się 50 tys. uczestników. Zachęcamy zatem Lechistów by wziąć udział w tych najważniejszych w Polsce obchodach narodowego święta. W końcu: „Lechia znaczy Polska”!

Marsz Niepodległości w Warszawie

Marsz rozpoczyna się o godz. 15 na Rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy. W oficjalnym komitecie poparcia jest wielu wybitnych Polaków i nie chodzi tu bynajmniej o celebrytów rodem z telewizyjnych teleturniejów. Na uroczystości zapowiada przyjazd także większość liczących się w kraju ekip kibicowskich. W tym roku na pewno znowu będą tam kibice Lechii, których zachęcamy do wyjazdu własnymi środkami transportu.

Parada Niepodległości w Gdańsku

Parada Niepodległości w Gdańsku tradycyjnie rozpocznie się na Podwalu Staromiejskim o godzinie 10.30. Czoło Parady będzie się znajdować się na wysokości Technikum Łączności. Po Paradzie organizatorzy zapraszają na Targ Węglowy, gdzie odbędą się pokazy historyczne i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Przewidziane jest także wspólne zdjęcie dla przebranych w stroje historyczne lub okolicznościowe (nie wiemy czy strój „szalikowca” się nadaje ;).W tym roku patronem Parady Niepodległości będzie admirał Arendt Dickmann, dowódca polskiej floty w Bitwie pod Oliwą (przypada właśnie 440 rocznica jego urodzin). Admirał był Holendrem, który wstąpił na służbę polskiego króla Zygmunta III Wazy i na tej służbie zginął. Został trafiony przypadkową kulą w chwili, gdy po wielkim zwycięstwie na wodach Zatoki Gdańskiej, wchodził na pokonany szwedzki okręt „Tigern”. W kondukcie pogrzebowym, przed jego trumną pędzono 33 jeńców szwedzkich.

Warto przypomnieć, że kibice Lechii od początku idei Parady wspierają ją bardzo aktywnie i każdego roku stanowimy wyróżniającą się na niej grupę. W zeszłym roku było nas kilkuset i byliśmy prawdopodobnie największą zwartą grupą biorącą udział w marszu, przy czym zaznaczaliśmy wielokrotnie naszą obecność skandując odpowiednie hasła i głośno sławiąc Ojczyznę i nasz klub.

Komunikat dla Lechistów

Kibiców Lechii i inne osoby, które się z nami identyfikują, zapraszamy do wspólnego udziału w Paradzie. W tym celu spotykamy się na Targu Rybnym o godz. 10. Warto założyć na siebie barwy narodowe i barwy naszego ukochanego klubu.

Organizatorzy zapraszają już dzień wcześniej, 10 listopada, a więc w sobotę, o godzinie 19.00 do Kina Neptun na ul. Długiej, gdzie organizowany jest pokaz niezwykłego, nigdy dotąd w Polsce niepokazywanego filmu. „Wielka droga”. To pełnometrażowa produkcja z roku 1946, opowiadająca o losach Polaków zesłanych w 1939 roku na Sybir, którzy przetrwali zsyłkę i dostali się do armii gen. Andersa. Wstęp jest bezpłatny.

{joomplucat:864 limit=4}

Wilno – cmentarz na Rossie

Grupa kibiców Lechii będzie brała także udział w uroczystościach w Wilnie na Litwie. Chcemy wesprzeć w tym dniu dyskryminowanych Polaków zamieszkujących od wieków Litwę, a także przy okazji odwiedzić dzieci, które gościły u nas w ramach naszej akcji wakacyjnej i zawieźć im upominki od kibiców Lechii. Warto wspomnieć, że już w zeszłym roku delegacja Biało-zielonych brała udział w świętowaniu niepodległości w Wilnie.

Lechisto! To nasz patriotyczny obowiązek brać udział w uroczystościach z okazji święta narodowego!

Lechia znaczy Polska i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej!

Prośba o zdjęcia i filmy

Będziesz brać udział w obchodach Święta Niepodlegości? Weź aparat lub kamerę i zrób relację a my ją opublikujemy na naszej stronie.

Źródło: Lwy Północy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora