17 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z piłkarzami Lechii w sopockiej szkole, tym razem byliśmy gośćmi w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Matejki.

Powoli takie odwiedziny stają  się tradycją, gdyż rok temu spotkanie takie odbyło się w SP nr 9. Co prawda kalendarzowa wiosna była już ponad 3 tygodnie, lecz za oknami pojawiła się dopiero parę dni temu, więc śmiało możemy nazwać to spotkanie Pierwszym dniem wiosny z Lechią.

Lechię reprezentowało czterech piłkarzy: Sebastian MaderaRafał JanickiMateusz Machaj oraz Jarosław Bieniuk. Temu ostatniemu mury tej szkoły nie były obce, gdyż jest jej absolwentemZ ciekawostek należy też dodać, że pierwszym klubem Bieniuka było Ogniwo Sopot, które znajduje się kilkaset metrów od tej szkoły. Spotkanie zaczęło się od  krótkiego filmu, prezentującego historie Lechii Gdańsk oraz jej kibiców. Potem przyszedł czas na zadawanie pytań i rozdawanie autografów, których nie było końca.

Oczywiście nie mogło zabraknąć klubowej maskotkikażdy również miał możliwość zobaczenia w jakich warunkach podróżują piłkarze Lechii, gdyż była możliwość obejrzenia od środka klubowego autokaru. Na sam koniec wszyscy ustawiliśmy się do zdjęcia i w asyście rac oraz transparentu z derbówprzy głośnych okrzykach Lechia Gdańsk zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Każdy z uczestników dostał pamiątkową smyczkęLechia Gdańsk Sopot Kolejne Pokolenie, vlepki, plakaty, pocztówki oraz vouchery na najbliższy mecz Lechii z Podbeskidziem.

Zobacz galerię zdjęć

Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby impreza się odbyła, a  w szczególności Pani Dyrektor - Sylwii Łebkowskiej, Pani  V-ce Dyrektor - Barbarze Śmiech oraz rzecznikowi Lechii Gdańsk Panu Michałowi Lewandowskiemu

Słowa podziękowania należą się również wszystkim kibicom, którzy wspierają nasze akcje, bez których takie spotkanie nie mogło by się odbyć.

Cała Lechia Zawsze Razem!

Źródło: BZ Sopot

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora