Dnia 7 kwietnia  w Starej Kiszewie  odbył się koncert "Kurczakowe granie" dla chorego ucznia tamtejszej szkoły, a zarazem kibica Lechii Gdańsk – Patryka (16lat).

Patryk ma nowotwór kości udowej i cały czas potrzebne są środki materialne na leczenie oraz w przyszłości na rehabilitację. 

Nie mogliśmy przejść obojętnie wobec takiej sytuacji - mówią jego koledzy - dlatego czynnie włączyliśmy się do akcji. Jednym z elementów całej imprezy był sklepik z gadżetami klubowymi Lechii oraz naszych przyjaciół z Krakowa, Wrocławia i Chojnic. Do kupienia było także wiele szalików klubów zagranicznych (w tym miejscu wielkie podziękowania dla chłopaków  ze Skarszew, Chojnic, Tczewa, Kościerzyny, Lipusza  i Głodowa za wiele gadżetów).

Już od 10 rano przybywały dzieciaki, wraz z całymi rodzinami i już przed oficjalnym otwarciem sklepiku mieliśmy wyprzedane wiele barw. Widok maluchów sięgających zaledwie do stolika, lekko zawstydzonych mówiących, że chce zakupić szalik dobrze obrazuje, że w Starej Kiszewie jest wielu młodych  kibiców biało-zielonych.

Sprzedaż poszła bardzo dobrze i do godziny 15 nie mieliśmy już praktycznie żadnych gadżetów.  Całkowitą zebraną kwotę (4144,84zł) wpłaciliśmy na specjalne konto "Dla Patryka". Warto też zaznaczyć, że swój występ na koncercie zanotował "Suleś" dosyć dobrze znany w naszych szeregach.

{joomplucat:1225 limit=6|columns=3}

obejrzyj całą galerię

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora