Kobieca drużyna Lechii Gdańsk, która za kilka dni rozpocznie sezon ligowy, rozegrała w weekend mecz towarzyski z Hanzą Elbląg. O komentarz poprosiliśmy trenera Roberta Bandrowskiego.

- Zagraliśmy odważnie i od początku narzuciliśmy swój styl gry. Poza 10-12 minutami w pierwszej połowie, przeciwnik raczej nie zagroził nam zbytnio, a nasze akcje z coraz większą intensywnością kończyły się strzałami na bramkę. Skuteczność niestety troszkę dziś szwankowała, stąd uważam wynik 4:0 za dość niski w stosunku do przebiegu meczu. Niemniej nie o sam wynik tu chodziło, a o grę, gdyż był to nasz ostatni mecz kontrolny przed ligą. Oceniam mecz dość dobrze, choć nie obyło się oczywiście bez błędów, szczególnie w ustawieniu. Korekty zostaną wprowadzone w nadchodzącym tygodniu, a na jego koniec pojedziemy do Szczecina na mecz inauguracyjny w III lidze makroregionalnej kobiet (w której zagramy) z tamtejszą drużyną LFA.

Naszym dzisiejszym przeciwnikom życzymy powodzenia w lidze i dziękujemy za dzisiejsze miłe przyjęcie i mecz z dużą dawką gry fair play.

Przypomnijmy zatem, że pierwszy ligowy mecz już w najbliższą sobotę 29 sierpnia. Lechistki zagrają w Szczecinie z LFA.

 

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora