Lechia Gdańsk przyjechała po łatwe 3 punkty, jak to zapowiadała przed meczem. Od samego początku jednak Szczecinianki pokazały, że to nie będzie mecz z tych łatwiejszych dla drużyny przyjezdnej. Wysoki wyniki nie odzwierciedla przebiegu gry. W Szczecinie oglądaliśmy całkiem niezłe widowisko piłkarskie. Gospodynie wykorzystały błędy obrony gości i wygrały wysoko 5:0. Na szczególną uwagę zasługuje ostatni gol meczu. Trener/kapitan Tarnowska, niczym świetny piłkarz z lat dawnych, Kazimierz Deyna, bezpośrednio z rogu strzela lewą nogą bramkę. To nic innego jak bramka stadiony świata!

LFA Szczecin – Lechia Gdańsk 5:0 (2:0)

Bramki: 19′ Natalka Zaniewska, 30′ Angelika Hejnowska, 48′ Patrycja Trzcińska, 65′ Ala Peitler, 82′ Kasia Tarnowska

Obsada sędziowska: Natalia Rynkiewicz, Joanna Pondo, Piotr Pazdecki

Skład LFA: Lichy - Szews, Poczopko, Trzcińska, Piotrowska, Tarnowska, Zaniewska (85'Jasińska), Hejnowska, Pydyszewska (46'Peitler), Iwanek (75'Cyrulewska), Karasińska (60'Jóźwiak) / Trener Katarzyna Tarnowska

Skład Lechii: Palacios (68'Cierocka) -  Marcinkowska (70'Sokołowska), Zakrzewska, Sturmowska (69'Zatorska), Łapińska (88'Winter) - Kulla, Formella, Rzeppka - Lewna, Łachinowicz, Szmatuła (46'Głodowska) / Trener Robert Bandrowski

W następnej kolejce Lechia Gdańsk podejmuje u siebie Juna Trans Stare Oborzyska. Mecz zostanie rozegrany 5 września o godz. 11:00 na Traugutta 29.

O krótkie podsumowanie poprosiliśmy trenera Lechii Gdańsk Roberta Bandrowskiego:

 - Przegrywamy na inaugurację w Szczecinie z LFA 0:5. W początkowej fazie mecz był dość wyrównany, choć to my doprowadziliśmy do 100% sytuacji bramkowych. Niestety za pierwszym razem zabrakło celności do pustej bramki, a za drugim siły, gdyż piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybiła zawodniczka LFA. Przeciwnik, zdobywając bramkę na 1:0 ewidentnie uwierzył w siebie, a nam nie wiadomo czemu podcięło skrzydła. Dalej to już pasmo kontuzji naszych zawodniczek i konieczność przetasowania na pozycjach, co zdecydowanie wpłynęło na ostateczny wynik. Przeciwniczki z przebiegu całego meczu zasłużenie wygrały. Gratulujemy im i życzymy powiedzenia w kolejnych meczach.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora