W drugiej rundzie regionalnego Pucharu Polski zawodniczki Lechii Gdańsk wygrały na wyjeździe z GOSRIT Luzino 2:0 i awansowały do półfinału rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Obie bramki dla biało-zielonych zdobyła Zuzanna Łachinowicz.

GOSRiT Luzino – Lechia Gdańsk 0:2 (0:0)

Bramki: Zuzanna Łachinowicz

Skład Lechii: Palacios - Winter, Zakrzewska, Sturmowska, Łapińska - Rzeppka, Kulla, Formella - Głodowska, Kasprowicz, Łachinowicz / Trener Robert Bandrowski

O podsumowanie meczu poprosiliśmy trenera Lechii Gdańsk Roberta Bandrowskiego:

 - Mecz toczył się głównie pod nasze dyktando, choć przeciwnik grał bardzo ambitnie i nie odpuścił do samego końca, co na pewno nam sprawy nie ułatwiało. Przez długi czas nie mogliśmy znaleźć drogi do bramki drużyny gospodarzy, choć okazji ku temu było kilka. W drugiej połowie na szczęście skutecznością wykazała się dwukrotnie Zuzanna Łachinowicz. Mieliśmy jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale ostatecznie skończyło się na 2:0. Potrzebna była nam ta wygrana po porażce w lidze, na pewno da nam to pozytywnego kopa.

Przypomnijmy, że w następnej kolejce ligowej Lechia Gdańsk podejmuje u siebie Juna Trans Stare Oborzyska. Mecz zostanie rozegrany 5 września o godz. 11:00 na  stadionie Traugutta 29.

 

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora