Żeńska drużyna Lechii Gdańsk zremisowała z AP Marcusem Gdynia 1:1 w meczu 3 kolejki III ligi pomorskiej. Pierwszą bramkę w sezonie dla Biało Zielonych zdobyła Michalina Marcinkowska. Na meczu pojawiła się spora liczba kibiców.

Był to pierwszy oficjalny mecz między Lechią Gdańsk a AP Marcusem Gdynia. Początek spotkania rozpoczął się spokojnie. Po 15 minutach gry widoczna była lekka przewaga po stronie gospodarzy. Bliskie zdobycia bramki były Monika Formella, Daria Duda oraz Zuzanna Łachinowicz, lecz w drużynie gości dobrze broniła bramkarka. W 29 minucie za kopnięcie piłkarki Lechii bez piłki zawodniczka Marcusa Gdynia Małgorzata Grala otrzymała czerwoną kartkę. Dwie minuty później Michalina Marcinkowska zdobyła pierwszą bramkę w spotkaniu dla Lechii Gdańsk.

Po przerwie doszło do zmiany w drużynie gospodyń. Za Darię Dudę na boisku pojawiła się Ewelina Kulla. W drugiej części spotkania oba zespoły starały się atakować. Najpierw zawodniczka Lechii Lidia Zakrzewska chciała zaskoczyć bramkarkę gości strzałem z dystansu, lecz ta odbiła piłkę w pole gry wprost pod nogi Moniki Formelli. Futbolówka minęła słupek. Po chwili kontratak przeprowadziły zawodniczki z Gdyni, ale bramkarka Malwina Ciesielska wybiła piłkę.

W 73 minucie meczu za Zuzannę Łachinowicz pojawiła się nowa zawodniczka w barwach Lechii Gdańsk Paulina Łapińska. O szczęściu mogą mówić zawodniczki AP Marcusa Gdynia, które doprowadziły do remisu w ostatniej minucie spotkania. Dokładnie dokonała tego Katarzyna Małek, która bezpośrednio z rzutu wolnego pokonała bramkarkę gospodarzy. Wynik spotkania 1:1.