Kolejne zwycięstwo odniosły zawodniczki Lechii Gdańsk. Mecz z Potokiem Pszczółki zakończył się wynikiem 15:0. Drużyna z Gdańska jest wciąż liderem no10.pl III Ligi Pomorskiej. Debiut zanotowała Wiktoria Głodowska.

Piłkarki Lechii dość szybko i łatwo znalazły drogę do bramki gości. Już w 1. minucie spotkania wynik otworzyła Oliwia Kasprowicz. Przez następne minuty meczu obraz gry się nie zmienił. Wciąż atakowała Lechia, chociaż zawodniczki Potoku również miały swoje szanse. Do przerwy lechistki prowadziły z Potokiem Pszczółki 7:0. W drugiej połowie spotkania biało-zielone strzeliły jeszcze osiem bramek. Mecz zakończył się wynikiem 15:0.

- Ten mecz to jeden z tych, gdzie gra układa się bardzo dobrze i w zasadzie można przetrenować różne aspekty gry, nad którymi pracuje się na treningach. Dużo sytuacji bramkowych, a więc skuteczność odgrywa główną rolę w końcowym wyniku. Przeciwniczki starały się walczyć do ostatniej minuty, za co na pewno należy im się wielki szacunek. Pomijając jakieś 20 minut meczu, pozostała jej część to festiwal skuteczności po świetnie przeprowadzanych akcjach, oczywiście głównie w ataku pozycyjnym. To zawsze jest budujące i motywujące, gdy wygrywa się zdecydowanie i wysoko. Teraz czeka nas ostatni mecz za dwa tygodnie, gdyż w przyszły weekend pauzujemy. Będziemy walczyć o 3 pkt. Chcemy zakończyć tę rundę na fotelu lidera - powiedział trener Lechii Robert Bandrowski.

10. kolejka no10.pl III Ligi Kobiet

Lechia Gdańsk - Potok Pszczółki 15:0 (7:0)

Bramki: Oliwia Kasprowicz (5), Zuzanna Łachinowicz (4), Ewelina Kulla (2), Monika Formella, Lidia Zakrzewska, Weronika Sturmowska, Katarzyna Sokołowska

Lechia Gdańsk: Malwina Ciesielska - Klaudia Winter, Lidia Zakrzewska, Weronika Sturmowska, Martyna Zieleniecka - Michalina Marcinkowska, Monika Formella, Katarzyna Sokołowska (Wiktoria Głodowska), Ewelina Kulla (Paulina Łapińska), Oliwia Kasprowicz - Zuzanna Łachinowicz.