W niedzielne popołudnie piłkarki Lechii Gdańsk udały się do Stargardu na kolejne wiosenne spotkanie w trzeciej lidze. Tym razem przeciwniczkami były zawodniczki Błękitnych Stargard. Mecz zakończył się wygraną gdańszczanek 3:1, które mimo niekorzystnego wyniku do przerwy odwróciły rezultat i wywalczyły kolejne trzy punkty.

Dla zawodniczek Lechii była to czwarta z rzędu wygrana w rundzie wiosennej na ligowych boiskach. Aktualnie piłkarki z Gdańska zajmują z dorobkiem 34 punktów czwarte miejsce w tabeli. Co po spotkaniu powiedział trener Robert Bandrowski?

- Stargard to nie jest łatwy teren, każdy, kto tu przejeżdża często się o tym przekonuje, szczególnie że gospodarz gra piłkę dość prostą, bazującą na dalekich wybiciach i koncentrującą się na grze defensywnej. W pierwszej połowie tą grą Błękitni nas trochę uśpili, nasza gra była do tego mało konstruktywna i odważna, co tylko dodawało skrzydeł naszym rywalkom. Dowodem tego wszystkiego i konsekwencją była stracona przez nas bramka i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1. W szatni porozmawialiśmy sobie co poprawić, bez żadnych złych emocji, po prostu mieliśmy zacząć grać to co umiemy i tak jak gramy w tej rundzie przez większość czasu. Zawodniczki zagrały tak jak nas na to stać w drugiej połowie i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla nas. W trzech z czterech meczów w tej rundzie pierwsi tracimy bramkę. W każdym z tych przypadków jednak potrafimy ostatecznie zwyciężyć. To pokazuje charakter drużyny i możliwości, jakie w niej drzemią. Osobiście wolałbym już takich horrorów więcej nie przeżywać, ale cóż taki jest sport, taka jest piłka. Wracamy z uśmiechem do domów i mimo, iż będzie to pewnie dopiero w nocy, zdobyte trzy punkty nam to zdecydowanie rekompensują.- skomentował szkoleniowiec Lechii.

W następnej kolejce biało-zielone zagrają u siebie z UKS Energetykiem Junior Gryfino. Początek spotkania w sobotę 22 maja o 15:00 na Traugutta 29.

Błękitni Stargard - Lechia Gdańsk 1:3

Bramki: Joanna Baj x2, Monika Formella

Skład: Karolina Palacios - Michalina Marcinkowska, Katarzyna Sokołowska, Karolina Rzeppka, Paulina Łapińska - Daria Duda, Krystyna Lewna, Monika Formella, Joanna Baj, Weronika Szmatuła, Ewelina Kulla

źródło: własne