W sobotnie popołudnie na Traugutta 29 piłkarki Lechii Gdańsk rozegrały swoje piąte wiosenne spotkanie. Tym razem rywalkami biało-zielonych była drużyna UKS Energetyk Junior Gryfino. Mecz zakończył się kolejną wysoką wygraną zawodniczek trenera Bandrowskiego.

Dla biało-zielonych sobotnia wygrana była piątym zwycięstwem z rzędu, co z kolei pozwoliło im utrzymać status niepokonanych w rundzie wiosenne. Piłkarki Lechii zagrały dobre spotkanie. Od początku meczu dyktowały warunki gry, nie dając przeciwnikowi wielu szans na konstruowanie akcji pod własną bramką. 

- Jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek. Dwie nowe zawodniczki dzisiaj zadebiutowały: Helena Szprada i Julia Witczak. Mając na uwadze to, że  mamy trochę kontuzji  w drużynie, a także to, że graliśmy z rywalem z końca tabeli, chcieliśmy dać pograć zawodniczkom, które na co dzień dostają mnie szans na grę. W każdym razie, co by się nie działo będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. - skomentował trener Bandrowski.

Po 16. rozegranych meczach podopieczne trenera Roberta Bandrowskiego zajmują aktualnie trzecie miejsce z dorobkiem 37 punktów. Biało-zielone wciąż mają szanse na zajęcie miejsca, które ostatecznie może być premiowane awansem do II ligi.

- Po rundzie jesiennej postawiliśmy sobie cel, żeby być w pierwszej trójce. Chcemy być jak najwyżej, mając świadomość tego, że można awansować do drugiej ligi nawet z tych dalszych miejsce, a nie tylko z pierwszego. – dodał trener Bandrowski.

Przed Lechią dwa bardzo trudne mecze.  W następnej kolejce biało-zielone udadzą się do Gdyni, gdzie zmierzą się z liderem III ligi Markusem Gdynia, zaś cztery dni później zagrają z LZSem Stare Oborzyska, plasującym się przed tą kolejką na trzecim miejscu.

Niestety kontuzji kolana doznała popularna „Łachin”. Trzymamy mocno kciuki za szybki powrót Zuzi Łachinowicz do zdrowia i na boisko. 

Lechia Gdańsk - Energetyk Gryfino 5:1

Bramki: Daria Duda (2), Zuzanna Łachinowicz (1), Weronika Kulla (1), samobój.

Skład: Karolina Palacios - Michalina Marcinkowska, Katarzyna Sokołowska, Karolina Rzeppka, Paulina Łapińska -Zuzanna Kwaśnik, Krystyna Lewna, Monika Formella, Daria Duda - Ewelina Kulla, Zuzanna Łachinowicz.

 Foto: Anna Langowska