Z każdym rokiem przybywa kibiców i sportowców Lechii Gdańsk, którzy dołączają do Sektora NIEBO. Szczególnie dzisiaj warto o nich pamiętać, ale oczywiście zachęcamy do odwiedzania grobów zmarłych i pamięci o nich przez cały rok. Na naszych stronach znajdziecie sylwetki blisko 100 kibiców oraz biogramy wszystkich piłkarzy i trenerów Lechii Gdańsk, które w przypadku śmierci danego sportowca, sukcesywnie uzupełniamy o informacje o miejscach ich pochówków.

Jak co roku w okolicach 1 listopada wspominamy wszystkich tych, którzy odeszli. Biało-Zielona rodzina pomniejszyła się w kończącym się roku o kilkunastu Lechistów. Wśród nich są osoby, które dzięki informacjom od Was dodaliśmy do Sektora NIEBO. Ich sylwetki przedstawiamy poniżej. Dzięki stworzonej przez naszą redakcję podstronie pamięć o nich będzie trwała wiecznie.

W najbliższych dniach odwiedzicie zapewne groby bliskich - pamiętajcie także o grobach członków Biało-Zielonej Rodziny. Kibice, działacze, sportowcy - zasługują na pamięć. My przy okazji prosimy o przesyłanie zdjęć grobów, które uzupełnią galerie przy poszczególnych osobach.

Współtwórz Sektor Niebo

Jeżeli posiadasz jakieś dane, które pozwolą uzupełnić opis danej osoby (zdjęcia, data urodzenia, data śmierci wspomnienia), skontaktuj się z naszą redakcją Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Zgłaszajcie też innych Lechistów, których do tej pory brakuje na tej podstronie.

Korzystając z okazji, zachęcamy również do przysyłania nam osobistych wspomnień dotyczących poszczególnych osób. Możecie to także zrobić osobiście poprzez umieszczanie komentarzy pod artykułami o danej osobie.

Poniżej lista osób, które pożegnaliśmy w ostatnich 12 miesiącach wraz z odnośnikami do ich sylwetek.

01gralak

junior

20030622lechia piastgliwice 26 20120704 2026615242

09

00

04

03

01

Lecz nie skryje kurz, nie rozwieje wiatr tych Pokoleń Lechii Gdańsk!

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora